התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

מומחים מובילים - טיפול זוגי

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותך


ריטלים וקונצרטה
עורך ראשי מקורי

עורך ראשי מקורי

במאמר הנוכחי אנו נרחיב על טיפול התרופתי עלי ידי ריטלין, קונצרטה או ריטלין la.  נעניק סקירה של התסמינים העשויים לעורר בנו סימן שאלה לגבי הפנייה לרופא מומחה. אנו נחלק את התסמינים לשלושה מוקדים: תסמינים אפשריים לבעיית קשב וריכוז, תסמינים אפשריים לאימפולסיביות ותסמינים אפשריים להיפראקטיביות.
19 ינואר, 2012

מה זה ריטלין

במאמר נפרט על סוגי התרופות מסוג ריטלין הקיימות לשימוש, נגע בממצאים המחקריים של התרופה, נסקור את השפעת התרופות השונות ונדון בתופעות הלוואי של התרופה. נמשיך בדיון על הנהלים והתקנות של השימוש בריטלין ונסיים בביקורת המיוחסת לריטלין ולקונצרטה.

 

מאמרים העוסקים בריטלין ובקונצרטה

השימוש בריטלין ובקונצרטה, הוא סוגיה המעסיקה הורים, מורים ויועצות בית ספר באופן חוזר ונשנה. פעמים רבות התרופה נתפסת כבעלת תרומה מהותית לילד ולתפקודו בבית הספר, אולם בפעמים אחרות עולות חששות הנוגעות לתופעות הלוואי, למשמעות המיוחסת ללקיחת הריטלין ועוד. בדף זה, נסקור מגוון של מאמרים המתיחסים למאפיינים של הריטלין ולדילמות השונות הנוגעות לשימוש בו. 

מבחר מאמרים בנושא של גידול ילדים, הורות וחיי משפחה. הלקט כולל דילמות שונות של הורים ביחס לילדיהם, כגון קשיים חברתיים של ילדים, משבר גיל ההתבגרות, גירושים, ילדים שעברו טראומה ולידה של ילד שני במשפחה. 

 

הורים, מדיה, אני

Picture1מאז ומתמיד אהבתי סרטים, סדרות ופרסומת. במיוחד אני צופה בסרטים מרגשים, עמוקים ומתוחכמים, אך אני תמיד שמחה לראות גם סרטים טיפשיים ומצחיקים כמו קומדיות ומערכונים. בשנים האחרונות, חדלתי להשתמש באופן קבוע במכשיר ה'בהייה' גוזל הזמן, הנקרא גם טלויזיה, ובד בבד למדתי הרבה על פרסום, תוך צפייה מקצועית בקטעי מדיה מתוך האינטרנט. למדתי תקשורת שיווקית, ואף ניהלתי מספר לא מועט של קמפיינים במדיות התקשורת השונות. התרשמתי שצפייה מזוקקת בסירטונים ובפרסומות, מחוץ להקשר שבו הן מובאות, אפשרה לי לרכוש הבנה חדשה ומורכבת יותר של המסרים וההשפעות הנגרמות מן הסרטונים הללו.

 

בשנים האחרונות אני קצת מפחדת מן הרגע שילדי לעתיד יחשפו למסך הטלוויזיה והמחשב. אני תוהה לאילו מסרים ילדי יהיו חשופים? מה תהיה החוויה הרגשית שלהם בעקבות הצפייה? וכיצד אני אושפע מכך כאם. שכן גם חלקי אישיות שלי כהורה יעוצבו כתוצאה ממפגש עם עולם המדיה והאינטרנט.

 

שינוי ומגמה בתקשורת בין אישית

 

האם בעבר האינטראקציה בין הורים, ילדים וגורמים חינוכיים התקיימה בעיקרה במימד הפיסי בעידן הנוכחי  נוסף מימד ומשמעותי – האינטרנט. תקשורת בין הורה לילד יכולה להתקיים באי-מייל, בסקייפ, או באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות אחרות כמו רשתות חברתיות: Facebook, Twitter,  או בלוגים.

 

את היתרון הטכנולוגי גילתה גם מערכת החינוך וכבר חלק מבתי הספר והתיכונים פעילים ברשתות חברתיות ונעזרים באי-מיילים על מנת לתקשר עם הורים ותלמידים.

 

מה היא עוצמתו של כלי זה? כיצד הוא משנה את אופן התקשורת שלנו עם סביבתנו? ושלנו בתוך התא משפחתי? ושל ילדנו עם חבריהם?
ואיך מדיה זו משפיעה עלינו כהורים ומחנכים?

 

בפינה זו אביא דוגמאות רבות מעולם זה ומעולמות דומים, ואבקש לחברם לעולם האמיתי והפיזי שחוצה גבולות המסכים – אשר מקשר אותנו כבני אדם.

 

לעיתים, אנסה לגעת, במספר היבטים הקשורים למסרים המועברים במדיות השונות, ובמגוון סוגי תכנים, למשל: סרטוני פרסומות, סדרות, ריאליטי, ועוד. כדי שנוכל להבין יותר לאילו מסרים אנו נחשפים.

 

אני רואה את הפינה הזו כחלק משליחות שמטרתה להגביר את המודעות של הקוראים למסרים אליהם אנו נחשפים בכל רגע נתון.

 

אשמח לקבל מכם תגובות ולייצר דיון עשיר, על מנת להגביר את המודעות למסרים ולהשפעתם.

 

קריאה מהנה.

 

נורית שמואלי

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


פסיכולוגיה

"פסיכולוגיה עברית" מבקשת להיות בית ברשת לעוסקים בבריאות הנפש וכל מי שמתעניין בתחום חשוב זה בישראל. כאן אנו מקווים לקבץ קישורים, מידע, יישומים לאנשי המקצוע ואפשרויות מפגש לדיבור והתייעצות.  

 טיפול נפשי

אתר ממ"נ – מרכז למידע ושיתוף לקהילת משפחות מתמודדי נפש, הוקם ביוזמת משפחות למתמודדים במטרה לשפר משמעותית את  זמינות המידע בנושאי זכויות, ייעוץ ותמיכה במשפחות, שיקום בתחומי הדיור, התעסוקה, חברה ופנאי ועוד, טיפולים , הרצאות, סדנאות, כנסים ועוד לכלל משפחות המתמודדים ולשתף מניסיונן האישי.

 האגודה הישראלית לטיפול משפחתי  וגם טיפול זוגי ובנישואין הינה ארגון-גג שמאגד בתוכו למעלה מ-1,000 אנשי מקצוע העוסקים בטיפול משפחתי וגם בתחום טיפול זוגי.

 מכונים

מכון שינוי - מכון שינוי הוא מכון פסיכולוגי מן המובילים בארץ. המכון הוקם בשנת 1985 ע"י ד"ר נגה (רובינשטיין) נברו, יחד עם שותפותיה לשעבר ד"ר חביבה אייל וד"ר שרה איווניר. מאז הקמתו הוא זוכה להוקרה רבה בקרב הקהילה המקצועית בארץ ובחו"ל כמכון מוביל בתחום ההכשרה והטיפול הפסיכולוגי-המערכתי, והוא ממשיך להתרחב ולהתפתח בהתמדה.

מכון עופר - מכון עופר הינו מסגרת טיפולית מקצועית, דיסקרטית ואינטימית. המכון הוקם בתל-אביב בשנת 1997, תוך כוונה לספק עזרה ומענה למגוון רחב של בעיות פסיכולוגיות המופיעות בחיי האדם האינדיבידואלי, בחיים הזוגיים ובתוך המשפחה. אנשי הצוות המקצועי הינם מנוסים ומיומנים בייעוץ ובטיפול פסיכולוגי לילדים, למתבגרים, להורים, לזוגות ולמשפחות. את המכון מנהל ד"ר רוני עופר - פסיכולוג קליני בכיר בעל 30 שנות ניסיון, ובצוות המכון פסיכולוגים קליניים מומחים, עו"ס - פסיכותרפיסטית ופסיכיאטר.

מכון אדר - מכון ניורו-פסיכאטרי לילדים ונוער, המשמש כמכון ארצי המטפל ומאבחן בילדים מתבגרים ומבוגרים. 

 מטפלים, פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים

 ד"ר יעל שלזינגר http://www.yael-tipul.co.il
כרמית אלון -  אימון אישי, ייעוץ חינוכי, הדרכת הורים ובהקניית כישורי חיים ואסטרטגיות למידה לילדים בגיל הרך.

אנשי מקצוע פרא רפואי

הבית כסביבה התפתחותית - פיזיותרפיה לילדים

קורסים ברפואה משלימה והנחיית קבוצות התפתחות- קרן לפלר – מרצה ומטפלת מוסמכת בדיקור סיני ועיסוי רפואי. טיפול בהפרעת קשב וריכוז ומחלות עונתיות בילדים, הדרכת הורים בעיסוי תינוקות וליווי נשים בהריון.

קישורים כלליים

הורות נט

מגוון של אתרים ללא תשלום 

קישור נט