התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מאמרים שיכולים לעניין אותךרווית רביב

הדרכת הורים לילדים בגיל הרך
אודותיי:

שמי רווית רביב, נשואה לניר ואמא לארבעה. בהכשרתי גננת מוסמכת בעלת תואר B.E.D לחינוך. את לימודיי סיימתי בתחילת שנות ה-90, במכללת לוינסקי. מנחת הורים בכירה, יועצת ומאמנת להורות ומשפחה. מזה 20 שנה, אני מנהלת את "גן ובית – מרכז חינוך לגיל הרך ". רשת גני ילדים המונה 5 גנים לילדים בגילאי שנה עד שש.

במהלך שנות עבודתי נוכחתי לראות הרבה פעמים את ההורים עומדים חסרי אונים ונבוכים מול התנהגות ילדיהם. בנקודה זו נולד החזון שלי, והגן קיבל תפנית. מאותו רגע, הבנתי שזה לא עוד גן, אלא מרכז חינוך בעל שליחות עצומה וגדולה למען ההורים וילדיהם. שאלות ההורים והתלבטויותיהם, הובילו אותי למכון אדלר, ולפני 12 שנה, סיימתי את לימודיי כמנחת הורים לגיל הרך, מאז ועד היום סיימתי לימודי קואוצ'ינג להורות, ולימודי הנחיית הורים למתבגרים. במסגרת תפקידיי ומעבר לניהול השוטף של הגנים, אני מייעצת להורים, עורכת ומעבירה סדנאות וקורסי הורות לגיל הרך, ומרצה בנושאי חינוך והורות בגיל הרך ובתחום גני הילדים. הדרכת ההורים התפיסה הבסיסית של הגישה הערכית גורסת כי השפעת ההורים על עיצוב אישיות הילדים הינה מכרעת להתפתחותם. זאת בהתאם לידע המחקרי הקיים כיום.

בהתאם לכך, מטרתנו היא להגיע למצב בו ההורים יוכלו לקבל הדרכה בנושאי הורות מצוות הגן. היתרון נעוץ בעובדה שהגורם המייעץ רואה את הילדים במשך כל היום ובזמן אמת בגן. וזאת בשונה מהמצב הנפוץ בו הגורם המייעץ פוגש את ההורים מבלי שיש לו תמונה מלאה על אופן תפקוד הילד במסגרת שמחוץ לבית. קורס ההורים אותו אני מעבירה, הוא בעצם קורס למודעות הורית. הוא נבנה מתוך מטרה לתת לכם כתף, מענה ומשענת במסע גידול ילדיכם. יחד נלמד "לעצור את האוטומט" שלנו, ולשפר את היחסים שלנו עם ילדינו.


ייעוץ משפחתי

בתחום הייעוץ המשפחתי אני מטפלת בקשיים הקיימים בכל משפחה. יחד עם זאת, אני מביאה עמי ניסיון רב שנים בעבודה עם ילדים בגני ילדים, הדבר תורם ערך מוסף רב לייעוץ מכיוון שאני יכולה להראות לכם, ההורים גם את נקודת מבטו של הילד, ולעזור, להדריך ולייעץ גם בתחומים הקשורים למסגרת בה שוהה הילד.

הייעוץ הינו ייעוץ התנהגותי. הוא מעניק הדרכה והנחייה לכם ההורים במתכונת של התערבות קצרת מועד. הייעוץ נמשך כשעה, כשבמהלכו אני שואלת שאלות מכוונות על מנת ללמוד על הבית, המשפחה וסגנון החיים. אשמח להיות לכם כתף שניה במסע גידול הילדים.

נסיון מקצועי ופעילויות:
  • הדרכת הורים ייעוץ משפחתי
  • מנחה קבוצות הורים יועצת ומאמנת להורות ומשפחה
השכלה אקדמאית והכשרה:

גננת מוסמכת בעלת תואר B.E.D לחינוך, מכללת לוינסקי.

יישוב: אבן יהודה
טלפון נייד: 054-4614710
דוא"ל: ravit@ganbait.co.il
נבדק :
מומחה הצטרף עכשיו חינם!