התקשרו להורים ברשת Logo

מאמרים שיכולים לעניין אותךגל שחם-סגל

פסיכולוגית חינוכית מומחית. מטפלת במתבגרים, אבחון וטיפול בילדים עם לקויות למידה
אודותיי:
שמי גל שחם-סגל ואני פסיכולוגית חינוכית מומחית. אני עוסקת באבחון פסיכו-דידקטי, טיפול פסיכולוגי בילדים ובמתבגרים ובליווי והדרכה להורים. בוגרת תואר שני, בהצטיינות, בפסיכולוגיה, מהאוניברסיטה העברית.

בשנים האחרונות, עבדתי במסגרות ציבוריות ופרטיות שונות כגון: שירות פסיכולוגי חינוכי ברעננה, ומרפאת לקויות למידה בביה"ח "שניידר", עם מגוון רחב של גילאים (מגיל הגן עד תיכון). בנוסף לעבודה הפרטנית בתחום האבחון והטיפול, עסקתי במתן ליווי והדרכה של צוותים חינוכיים ומתן הרצאות בנושאים פסיכולוגיים בבתי ספר ובגנים.

כיום, אני עובדת בקליניקה פרטית בתל-אביב וברעננה. אני מטפלת במגוון קשיים כגון: קשיים חברתיים, קשיים התנהגותיים, קשיי הסתגלות, הסתגרות והימנעות, חרדה, דכאון, דימוי עצמי נמוך, לקויות למידה, הפרעת קשב וריכוז ועוד.
 
הגישה המרכזית שמנחה אותי בעבודה היא הגישה הפסיכודינאמית, אולם אני משלבת גם כלים מהגישה הנרטיבית וכן, מתחום ה-CBT. ביחסים הטיפוליים אני שמה דגש על אמפאתיה, רגישות וכבוד למטופל, תוך התאמת סגנון וקצב הטיפול לצרכיו היחודיים. בעבודה הטיפולית אני מכוונת לתהליכי התפתחות ושינוי, על-ידי הרחבת המודעות אודות מוקדי הקושי, הבנה של מקורם וסיוע בפיתוח דרכי התמודדות. זאת לצד, תמיכה והעצמה של המטופל, על-ידי איתור ושיקוף של הכוחות המצויים בו.
 
אני שואפת לראייה אינטגרטיבית של הילד, תוך הבנה ועבודה עם עולמו
הפנימי, כפי שבא לידי ביטוי בחדר הטיפול, אולם גם תוך התייחסות לתפקודו בבית ובבית הספר. מתוך ראייה כוללת זו, אני שמה דגש ע
ל עבודה משותפת עם ההורים, במקביל לטיפול בילד וכן, מספקת ליווי וייעוץ לצוות החינוכי, במידת הצורך. 
נסיון מקצועי ופעילויות:
  • אבחון וטיפול פסיכולוגי בילדים עם לקויות למידה.
  • טיפול פסיכולוגי במתבגרים (במהלך השנים האחרונות עבדתי כפסיכולוגית בתיכון ועסקתי בפסיכותרפיה במתבגרים).
השכלה אקדמאית והכשרה:
  • בוגרת תואר שני, בהצטיינות, מהאוניברסיטה העברית, במגמה לפסיכולוגיה חברתית
 כיום, לומדת בתוכנית לפסיכותרפיה.
  • בנוסף ללימודים הפורמליים, בוגרת קורסים שונים בתחום האבחון והטיפול: טיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT), טיפול במתבגרים, טיפול פסיכודינאמי קצר מועד, טיפול נרטיבי, הדרכת הורים, טיפול בפסיכודרמה, טיפול במשחק (PLAY THERAPY), התמודדות עם מצבי חירום ומשבר, פסיכודיאגנוסטיקה וליקויי למידה.
  • בעבר, עבודה בשירות הפסיכולוגי החינוכי ברעננה, רמת-גן ובירושליים.
  • בעבר, עבודה במרפאת לקויות למידה בבית החולים "שניידר", באבחון פסיכודידקטי וטיפול בילדים עם לקויות למידה. 
  • בעבר, עבודה במכון "רום", באבחון לקויות למידה וייעוץ לימודי-תעסוקתי.
אזור: מרכז
יישוב: רעננה
טלפון נייד: 054-5501582
דוא"ל: segalgal123@gmail.com
נבדק :
ממוקם ב: טיפול
מומחה הצטרף עכשיו חינם!