התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מאמרים שיכולים לעניין אותךאורן זך

מדריכת הורים לגיל הרך, התמחות בהפרעת קשב וריכוז
אודותיי:
אורן זך, אמא לשני ילדים, חייל וחיילת (מאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז) המגדלת אותם במשפחה דו גרעינית. עוסקת בהדרכת הורים ובליווי תהליכי צמיחה אישיים ומשפחתיים (התמחות בהפרעת קשב וריכוז ילדים ומבוגרים), על פי גישת האינטליגנציה הרגשית ועל פי התפיסה שהמשפחה היא ארגון. 
ממקום זה אני נעזרת בכלים מעולם הארגונים ומביאה אותם למשפחה. אני מאמינה כי הדרכת הורים הוא תהליך חובה לכל משפחה. ההדרכה מעניקה להורים וגם לילדים כלים לחיים שלווים והרמוניים אשר משפיעים על התנהלות הילדים בחברה ובכך אני מאמינה שנוכל ליצור חברה יותר קשובה וסובלנית.
תהליך הדרכת ההורים מיועד להורים עם פעוטות וילדים בגיל הרך עד גיל 9, אשר חווים קושי באחד או יותר מהתחומים הבאים: חוסר כבוד וזלזול, ויכוחים תמידיים בכל עניין ונושא, אי קבלת סמכות והקשבה לחוקים וכללים בבית, קושי בהתמודדות מול הילדים – המילה האחרונה שלהם, מריבות בלתי פוסקות בין האחים, קושי תמידי בהתארגנות בבוקר ואו בשעת ההשכבה, גמילה ממוצצים, בקבוק, טיטול, ועוד מכלול של דברים שלפעמים נראים לנו קטנים אבל מקבלים עוצמות גדלות.

על תהליך הדרכת ההורים
בתהליך הדרכת ההורים נבנה תכנית עבודה שתתאים למשפחה ויחד נעשה את השינוי להם אתם כה מייחלים.

תכנית הדרכה תהיה מותאמת לכל משפחה בהתאם לצרכים שלה. על מנת להתאים את תכנית ההדרכה בצורה היעילה ביותר אלו השלבים שנעבור ביחד:
שיחת טלפון ראשונית על מנת להבין את הקושי המרכזי. לאחר השיחה ישלח שאלון הדרכת הורים אותו תמלאו ותחזירו במייל. את השאלון אנתח ובהתאם אכין תכנית עבודה. נקיים פגישה בה אשקף את הקשיים שעלו מהשאלון ואציג את תכנית העבודה. וזהו....מרגע זה נכנסים לתהליך.
בכל יום תשלחו יומן יומי ובו תתעדו, תפרטו את כל המצבים, אינטראקציות, קשיים, ורגעים מהנאים. בכל יום תקבלו הארות להמשך התהליך על פי תכנית העבודה ובנוסף תינתן תמיכה טלפונית לפי הצורך. תוך מספר ימים השינוי יכנס לביתכם ובין 3 -4 שבועות נעמוד ביעד שהגדרנו תוך ביסוס הסמכות ההורית, הצבת גבולות, יצירת מערכת יחסים נעימה ויכולת ניהול שיח אחר בבית ואז נקיים פגישת סיכום שיציין את סופו של התהליך.
נסיון מקצועי ופעילויות:

ניסיון מקצועי
בעלת 15 שנים של ניסיון מקצועי בתחום החינוך הבלתי פורמאלי(כמנהלת שלוחת מתנ"ס, מנהלת עמותת הורים ומנהלת צהרונים). במהלך עבודתי למדתי להבין את הילדים ולראות את הקשיים איתם הם מתמודדים. לראות את מקומם של ההורים שכל רצונם זה שילדיהם יהיו מאושרים אך מתקשים בדרך. עד למעבר לעבודה בחינוך עסקתי למעלה מעשור בעולם התקשורת, הפקות אירועים ויחסי ציבור. מאז ומתמיד נהניתי לתקשר עם אנשים, לכוון, לתמוך ולייעץ. כמדריכת הורים ויועצת אישית ומשפחתית לתהליכי צמיחה, אני משלבת את הניסיון והכלים שרכשתי בשנים אלו בתחום ההדרכה, ההנחיה והייעוץ. אני מאמינה כי הדרכת הורים הוא תהליך חובה לכל משפחה. ההדרכה מעניקה להורים וגם לילדים כלים לחיים שלווים והרמוניים אשר משפיעים על התנהלות הילדים בחברה ובכך אני מאמינה שנוכל ליצור חברה יותר קשובה וסובלנית.
 
פעילויות
  • מדריכת הורים לגיל הרך 
  • מדריכת הורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז בגיל הרך.
  • יועצת משפחתית לתהליכי צמיחה ושינוי.
  • יועצת אישית למבוגרים (עם ובלי הפרעת קשב) לתהליכי צמחיה ושינוי במעברים בחיים.
  • מנחה חוגי בית, סדנאות הורים, ומרצה בנושאים שונים  כולל ההרצאה  "לחיות בצל ה – ADHD".
השכלה אקדמאית והכשרה:
  • תואר ראשון B.A במדעי הרוח והחברה. התמחות: תיאום וניהול קהילתי. האוניברסיטה הפתוחה בשיתוף "מכללת בית – ברל".
  • תואר שני M.A בייעוץ ארגוני תהליכי. התמחות: המגזר השלישי (עמותת ומלכ"רים). "אוניברסיטת בר אילן".  
  • לימודי תעודה: הדרכת הורים לגיל הרך. התמחות בהפרעת קשב וריכוז ((ADHD. מכללת עידן  ההורות בשיתוף לימודי החוץ "המכללה האקדמאית תל חי".
  • לימודי חינוך: לימודי גננות וגיל הרך. מכללת סמינר הקיבוצים, רמת אביב.
אזור: כל הארץ
טלפון נייד: 052-6728285
דוא"ל: orenwithu@gmail.com
נבדק :
מומחה הצטרף עכשיו חינם!