התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךריטלין וקונצרטה בראי הפסיכולוגיה

כיצד פסיכולוגים, מטפלים ואנשי חינוך מבינים את הטיפול באמצעות ריטלין וקונצרטה? ומהם ההשכלות הרגישיות של השימוש בריטלין וקונצרטה?

הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(2 דירוגים)

סוגיית הריטלין מעסיקה הורים וילדים רבים, המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז. לרוב, ישנה התייחסות להיבטים הרפואיים והפיזיולוגיים של השימוש בריטלין. אולם, השפעותיו הפסיכולוגיות הוחינוכיות הן מהותיות ביותר עבור הורים וילדים. לפיכך, בתפריט זה, גיבשנו עבורכם, את מבחר המאמרים העוסקים בהיבטים הפסיכולוגיים, הטיפוליים והחינוכיים העוסקים בהשפעת הריטלין והקונצרטה על הילד.

ריטלין עבור הפרעות קשב וריכוז - של מי האחריות פה?

סוגיית אחריות הילד על התנהגותו: האפקט הפסיכולוגי של הריטלין חזק כל כך, עד שילדים ממתינים בסבלנות לזמן שלדעתם השפעת התרופה צריכה להתפוגג על מנת לתת ביטוי לסמנים של הפרעות הקשב והריכוז. לעיתים, ללא קשר ישיר עם התפוגגות התרופה במציאות. כך, כדור הריטלין הופך להיות מוקד השיח ולוקח גם מהילד את תחושת האחריות להתנהגותו.

ריטלין וקונצרטה - מתי הם עשויים לעזור

עצם הידיעה שיש תרופה שעשויה לעזור לילדים ולמבוגרים להתמודד עם סממנים של היפראקטיביות, עם קשיי קשב או עם אימפולסיביות מעניקה תקווה משמעותית להורים וילדים. אולם, השימוש בריטלין ובקונצרטה, מהווה גם מקור לחששות רבים אם כן, השאלה היא מתי והאם לפנות לאבחון אצל רופא המוסמך לכך?

ריטלין והפרעות קשב וריכוז - כיצד להכין את הילד?

המאמר נוגע בשאלה, כיצד להכין את הילד לתחילת השימוש בריטלין. בטרם האבחון עצמו, חשוב לבצע התרמה ולספר לילד על מהלך האבחון, על זהותו של המאבחן ועל מטרותיו של האבחון. לאחר מכן, חשוב לשוחח עם הילד באופן חופשי ולהבין מכך, מה הילד שמע על הריטלין, על מנת להבין אילו מסרים הילד קיבל מסביבתו ביחס להפרעות קשב וריכוז.

ריטלין וקונצרטה - עם מי כדאי להתייעץ

כהורים עולות לנו שאלות רבות בהקשר למצבם של ילדינו. כאשר לילדים שלנו יש חשד להפרעות קשב וריכוז, אי הוודאות שבה אנו נתקלים כהורים, רק מתעצמת. במאמר זה ננסה לגעת בשאלות: עם מי כדאי להתיעץ בטרם נפנה לאבחון לבדיקת הפרעות קשב וריכוז? ועם מי כדאי לדבר בטרם נבחן את השימוש בריטלין?

דרגו מאמר זה
(2 דירוגים)

קראו עוד בנושא...

 • איך טקסים משפחתיים תורמים לקשרים משפחתיים?
  פסח הוא חג המלווה בהרבה מאוד טקסים. לכל משפחה טקסים ומנהגים משלה, אורית ויג, מדריכת הורים ועובדת סוציאלית (MSW) מסבירה כיצד טקסים נוצרים במשפחה ומדוע הם חשובים. 
  עוד
 • מה הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעות שינה אצל ילדים
  לשינה וערנות יש השפעה והשלכות על חיי היום יום בהיבטים שונים, ובעיקר התנהגותיים, ומהווה מווסת מכריע בהתפתחותה  של התאמה חברתית, אקדמית ושל יציבות נפשית. במאמר זה אורן זך, מדריכת הורים ומומחית בתחום אתגרי קשב וריכוז, בוחנת את הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעת שינה.
  עוד
 • אבא, אמא תקשיבו לי בבקשה!
  הורים לילדים צעירים מתלוננים על כך שילדיהם לא מקשיבים להם. הורים למתבגרים צעירים ובני נוער מוטרדים שכמעט ואינם יודעים מה עובר על ילדיהם בחיי היום יום. הקשבה הינו כלי התקשורת החשוב מכולם המבטיח שמירה על יחסים טובים, אז מדוע הפסקנו להקשיב ואיך נגרום לילדים להמשיך לדבר.
  עוד
 • תקשורת? זה מדבק
  על פי אדלר, יש לתקשורת השפעה רבה על עיצוב תפיסת עולמם של הילדים. אם כך, כיצד נתקשר באופן יעיל עם ילדנו כך שהמטרות שלנו יבואו לידי ביטוי באופן מיטבי. מאמרה של ענבל עובדיה, מדריכת הורים בשיטת אדלר. 
  עוד
 • איך ילדים לומדים? גם בחופש הגדול
  לעיתים נראה כי ילדנו מעבירים את החופש הגודל בחוסר מעש ובבטלה, אך למעשה הם לומדים בכל רגע נתון. בכתבה הבא, אורית וייג, עובדת סוציאלית, מדריכת הורים ובעלת הורות בנחת מסבירה כיצד למידה זו מתרחשת.
  עוד