התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךסמכות הורית

סמכות הורית, היא הצלחתו של ההורה בשימת גבולות ברורים, ביכולתו להיות עקבי וברור בהתנהלותו כלפי הילד. יתרה מכך, ההורה מגן על הילד שלו, בכך שהוא עוזר לילד לצפות מראש את התנהגותו שלו – הורה מחזיק, הוא הורה צפוי ומובן המגדיר מראש את ציפיותיו ואת האופן שבו הוא מתכוון לאכוף את דרישותיו מהילד.

הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(3 דירוגים)

בהיותנו הורים, אנו שומרים על הילד שלנו שלא יעשה נזק לעצמו או לסביבתו. אנו מודעים להכרח שהילד יאכל, לחשיבות שילך לישון בזמן, שישמור על היגיינה ושידע כיצד לנהוג בסיטואציות שונות. אנו גם מקפידים שהילד שלנו ילך לבית הספר, שיכין את שיעורי הבית שלו ושידע כיצד לנהוג נכון עם חבריו. לשם כך, אנו קובעים עבורו חוקים בבית ומחוצה לו, אנו מנסים להיות עקביים ומתעקשים עם הילד על הדברים שחשובים לנו.

סמכות הורית, היא הצלחתו של ההורה בשימת גבולות ברורים, ביכולתו להיות עקבי וברור בהתנהלותו כלפי הילד. יתרה מכך, ההורה מגן על הילד שלו, בכך שהוא עוזר לילד לצפות מראש את התנהגותו שלו – הורה מחזיק, הוא הורה צפוי ומובן המגדיר מראש את ציפיותיו ואת האופן שבו הוא מתכוון לאכוף את דרישותיו מהילד.

החזקה, מתייחסת לכל מה שנמצא בעולם מסביב לנו כהורים ומסביב לילד, המאפשר לנו לכנן מערכת יחסים בריאה לאורך זמן. דוגמה להחזקה הוא הסטינג הטיפולי, שנותן למטופל את הידיעה שהם יתראו בפעם הבאה גם אם המטופל צעק וכעס על המטפל שלו. השיעורים בבית הספר והידיעה שבית הספר יהיה תמיד שם מהווה סוג של החזקה גם כן.

שמיטת החזקה מתרחשת כאשר מקבלים החלטות שאינן מתקיימות, כאשר הילד לומד שלא ניתן לבטוח במבוגרים וכאשר הילד אינו מקבל גבולות ברורים הנוגעים למה מותר ולמה אסור. אם כן, החזקה הורית, היא יכולתו של ההורה להגן על הילד, על ידי שימת גבולות נכונים, התנהגות עקבית ויצירת ציפיות ברורות מעצמו כהורה, מהילד, מהמשפחה ומהבית.

דרגו מאמר זה
(3 דירוגים)

קראו עוד בנושא...

 • הדרך להורות מושלמת

  אנחנו נמצאים בתקופת של ריבוי גירויים הגורמים לנו להתאפיין בתרבות עם הפרעת קשב וריכוז. הכל מהיר ועצבני והחיים מזמן כבר הפכו לסרט. אנחנו עסוקים כל הזמן, בעבודה, בקניות, בפלאפונים, בטלוויזיה, ובפרסומות. אנחנו רצים מדבר לדבר, לא נשאר לנו זמן להשקיע בעצמנו ובילדים. יעל גמליאלי, מטפלת באומנות בילדים ונוער מסבירה במאמר איך אנו כהורים יכולים יכולים להיות יותר נינוחים.

  עוד
 • נגמלים מטיטולים? 9 דברים שכדאי לקחת בחשבון

  אז הגיע הרגע בו אתם חושבים על גמילה מטיטולים אבל לא סגורים עד הסוף... לא יודעים כיצד מתחילים, לא יודעים מה אומרים לקטנטנים, חוששים, מהססים ובעיקר מתלבטים – האם זה נכון בשבילו? האם הוא מוכן? ואם נתחיל ולא יהיה שיתוף פעולה? ומה אומרים לקטנצ'יק שפספס?...
  !לילך אוהב ציון  מסבירה לנו 9 דברים שכדאי לנו לקחת בחשבון

  עוד
 • אבא, אמא תקשיבו לי בבקשה!
  הורים לילדים צעירים מתלוננים על כך שילדיהם לא מקשיבים להם. הורים למתבגרים צעירים ובני נוער מוטרדים שכמעט ואינם יודעים מה עובר על ילדיהם בחיי היום יום. הקשבה הינו כלי התקשורת החשוב מכולם המבטיח שמירה על יחסים טובים, אז מדוע הפסקנו להקשיב ואיך נגרום לילדים להמשיך לדבר.
  עוד
 • כיצד נסביר לילדים את ההבדל בין רוצה לבין צריך?
  ילדים זקוקים לחוקים וגבולות – אלה מקנים להם תחושה של קביעות, יציבות, סדר, ארגון והיגיון, וכך הורים רבים נוטים לשלול מראש רצונות של ילדיהם. אז במקום לומר "לא!" בואו נבדוק כיצד נוכל ללמד את הילדים שלנו את ההבדל בין רוצה לצריך. מאמרה של אורית רוזנבוים, מדריכת הורים בכירה במכון אדלר. 
  עוד
 • משא ומתן אפקטיבי עם ילדים – איך עושים את זה נכון?
  תנסו להיזכר רגע איפה למדתם לנהל משא ומתן? אתם חושבים שאתם יודעים לנהל משא ומתן בצורה אפקטיבית? עצרתם פעם לחשוב איך הייתם רוצים שהילדים שלכם ינהלו משא ומתן כשיגדלו? זה מאמר בשבילכם
  עוד