התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךמחשב מסלול מחדש

פעמים רבות קורה לנו, במרוץ המטורף של החיים, שאנחנו פועלים על אוטומט הגיע הזמן לעצור ולכוון מחדש את ה-GPS מאמר על חשיבותו של חזון הורי

ענבל עובדיה, מנחת הורים בשיטת אדלר
דרגו מאמר זה
(4 דירוגים)

פעמים רבות קורה לנו, במרוץ המטורף של החיים, שאנחנו פועלים על אוטומט. החיים מזמנים לנו מצבים, ואנו נדרשים להגיב למצבים אלו.

הילדים שלנו מזמנים לנו מצבים רבים ובתדירות די גבוהה, ואנו מוצאים את עצמנו עסוקים בתגובות.
הם דורשים – אנחנו מגיבים, הם שואלים/מבקשים /בוכים/זקוקים – ואנחנו מגיבים. כמובן, שלא תמיד הדברים זורמים לכיוונים שרצינו, הילדים לא תמיד משתפים עמנו פעולה, התגובות שלנו לא תמיד יעילות או מועילות, ואנחנו מבולבלים. אין לנו הרבה זמן
לחשוב כי ממש רגע לאחר כן אנחנו שוב נדרשים להגיב לסיטואציה חדשה.

לעצור ולחשוב

 אם תחשבו על זה, יוצא שאנחנו בעצם מובלים על ידי ילדינו, שמבלי להתכוון ובלי להיות מודעים לכך – מובילים אותנו לעבר... לעבר מה בעצם?

לעצור ולחשוב מהו החזון ההורי שלנו

אני מזמינה אתכם לעצור לרגע. לעצור ולחשוב – לאן? לאן אני רוצה להגיע? לאן אני רוצה להוביל את המשפחה שלי? את הבית שלי?

האם יצא לכם לחשוב על זה פעם? כשאנחנו נכנסים לרכב, וצריכים לנהוג, אנחנו לא נותנים לרכב להוביל אותנו, ואנחנו לא נוהגים על אוטומט, למקרה שאולי נגיע לאן שרצינו.
הלא עוד לפני כניסתנו לרכב אנחנו יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע. ואז, אנחנו מקדישים רגע מחשבה כדי לבחור את המסלול, אשר יוביל אותנו אל היעד הרצוי. ואם אנחנו לא
מכירים מסלולים או לא בטוחים – אנחנו פונים למומחה, בדמות ה Waze או ה GPS, שבאמצעות אלגוריתמים מתקדמים בוחר לנו מסלול, שיוביל אותנו אל היעד. ואנחנו נוהגים.
מובילים. את עצמנו, את הרכב ואת יושבי הרכב - לעבר היעד.

כמו ברכב גם בהורות. אם אני אדע לאן אני רוצה להגיע, אני אוכל לבחור במסלולים שיובילו אותי לשם. את המסלולים אני אבחר. אני אוביל לכיוון הרצוי. אני אוביל את משפחתי
לעבר החזון ההורי שלי.

והילדים? הילדים יאותתו לנו לכל אורך הדרך, כדי לספר לנו למה הם זקוקים.

ואנחנו? אנחנו נעצור, נבדוק, נבין, נפעל, לפעמים בשקט, לפעמים מאחורי הקלעים, ותמיד מתוך כבוד לנו ולבני משפחתנו, ונוביל. והילדים? יגיבו.

ממש כפי שהמומחה שלנו ברכב יודע לחשב מסלול חדש בכל רגע נתון, כך גם אדלר האמין, באופטימיות רבה, שבכל רגע נתון הכל יכול להיות גם אחרת (אלפרד אדלר).

אתם מוזמנים ליצור קשר עם ענבל בפייסבוק

דרגו מאמר זה
(4 דירוגים)

קראו עוד בנושא...

 • איך טקסים משפחתיים תורמים לקשרים משפחתיים?
  פסח הוא חג המלווה בהרבה מאוד טקסים. לכל משפחה טקסים ומנהגים משלה, אורית ויג, מדריכת הורים ועובדת סוציאלית (MSW) מסבירה כיצד טקסים נוצרים במשפחה ומדוע הם חשובים. 
  עוד
 • מה הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעות שינה אצל ילדים
  לשינה וערנות יש השפעה והשלכות על חיי היום יום בהיבטים שונים, ובעיקר התנהגותיים, ומהווה מווסת מכריע בהתפתחותה  של התאמה חברתית, אקדמית ושל יציבות נפשית. במאמר זה אורן זך, מדריכת הורים ומומחית בתחום אתגרי קשב וריכוז, בוחנת את הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעת שינה.
  עוד
 • אבא, אמא תקשיבו לי בבקשה!
  הורים לילדים צעירים מתלוננים על כך שילדיהם לא מקשיבים להם. הורים למתבגרים צעירים ובני נוער מוטרדים שכמעט ואינם יודעים מה עובר על ילדיהם בחיי היום יום. הקשבה הינו כלי התקשורת החשוב מכולם המבטיח שמירה על יחסים טובים, אז מדוע הפסקנו להקשיב ואיך נגרום לילדים להמשיך לדבר.
  עוד
 • תקשורת? זה מדבק
  על פי אדלר, יש לתקשורת השפעה רבה על עיצוב תפיסת עולמם של הילדים. אם כך, כיצד נתקשר באופן יעיל עם ילדנו כך שהמטרות שלנו יבואו לידי ביטוי באופן מיטבי. מאמרה של ענבל עובדיה, מדריכת הורים בשיטת אדלר. 
  עוד
 • איך ילדים לומדים? גם בחופש הגדול
  לעיתים נראה כי ילדנו מעבירים את החופש הגודל בחוסר מעש ובבטלה, אך למעשה הם לומדים בכל רגע נתון. בכתבה הבא, אורית וייג, עובדת סוציאלית, מדריכת הורים ובעלת הורות בנחת מסבירה כיצד למידה זו מתרחשת.
  עוד