התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

שגיא ברגר
פסיכולוג קליני מומחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותך


טיפול פסיכולוגי לילדים

טיפול פסיכולוגי לילדים

הורים וילדים ניצבים פעמים רבות עם חוסר אונים ביחס למשפחה שעברה אירוע קשה וטראומתי. החוויה של הילד יכולה להיות תאונת דרכים, פיגוע או אירוע של אלימות קשה כלפיו. לעיתים קרובות ניתן לראות כיצד תחושות בלתי מעובדות של ילד, כגון חוסר אונים, כעס וחוסר אונים עומדים מאחורי התנהגות בעלת סיכון גבוה.
קראו עוד...

לעיתים קרובות הילדים נמצאים באי שקט מאחר שהם זקוקים באופן מתמיד לגירויים חושיים. הילדים הללו זקוקים לחשיפה מתמדת, מוגברת ומובנית לגירויים חושיים. יש להקפיד על חשיפה תוך הקפדה על זמנים מתאימים, על נורמות התנהגות מתאימות ועל התאמה לצרכיו של הילד. 

קראו עוד...
דימוי עצמי הוא נושא מרכזי המשפיע רבות על הצלחתם החברתית והלימודית של ילדים ועל תפקודם במסגרות חינוכיות. ואולם, על אף חשיבותו הרבה של הדימוי העצמי, הורים, גננות ומורים מדווחים שלשפר את הדימוי העצמי של הילד זו מלאכה קשה במיוחד. המאמר מביא כמה עצות מעשיות כיצד לעזור לילדים לחזק את הדימוי העצמי שלהם כבר מגיל הגן.
קראו עוד...
אירועי מבצע 'צוק איתן' הביאו את אוכלוסיות ישראל להתמודד עם פגיעה בתחושת המוגנות האישית. טילים, מוות של חיילים ואירועי טרור פוגעים בתחושת המוגנות והביטחון הקיומי שלנו וגורמים לנו להיות להיות במתח מתמשך. אנו ההורים, דואגים בוודאי לילדינו ועסוקים בחוויות הרגשיות שלהם לנוכח המצב הבטחוני. כדאי לנו לשאול את עצמנו, עד כמה הילדים שלנו עמידים לאירועי חירום ולמתח המתלווה לימים אלו.

קראו עוד...
לאחרונה יצא לאור ספרו החדש של ד"ר שלמה אריאל, פסיכולוג קליני משחקי דמיון של ילדים - ביקור בארץ הפלאות, במאמר הבא הוא סוקר את הספר ומזמין את קוראיו למסע של עולם מופלא... 
קראו עוד...
עמוד 2 מתוך 2