התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הריון ולידה

שגיא ברגר
פסיכולוג קליני מומחה

מומחים מובילים - טיפול זוגי

מאמרים שיכולים לעניין אותךייעוץ שינה לתינוק

חזרתם הביתה,  אתם נרגשים, מאושרים, קצת חוששים "מהמתנה" שהבאתם הביתה, וכיצד תשנה את חייכם. אתם מרגישים מעט אבודים ובין כל הגישות השונות: הנעות בין אי שגרה ותכנון ולבין שגרה ותכנון. אז האם  השגרה חשובה? ומתי מתחילים?

קראו עוד...
לעיתים קרובות גם אם התינוק יודע להירדם באופן עצמאי הוא אינו מסוגל לקחת מוצץ לבד, ולכן הוא יתעורר מספר פעמים בלילה ויזדקק לעזרת הוריו על מנת להירדם  חזרה. איך ללמד את תינוק לקחת מוצץ לבד בלילה?
נושא השינה מביא איתו התמודדות בלתי פוסקת הבכי של התינוק. שאלות רבות עולות בנושא זה- האם לתת לתינוק לבכות? כמה זמן? האם להתעלם מהבכי שלו? האם להיענות מיד?
קראו עוד...

נושא השינה תופס חלק בלתי נפרד בחיים של רובנו. כאשר אנו הופכים להיות הורים, אף אחד אינו מכין אותנו לכל הכרוך בכך. מצד אחד אנחנו מגלים את משמעותה של אהבה אמיתית וטהורה שאינה תלויה בדבר. אנו מתמלאים באושר לנוכח החיוך הראשון של ילדינו וחשים גאווה עם הצעד הראשון שלו. מצד שני, חווית ההורות מעמתת אותנו עם לא מעט קשיים, התלבטויות וחרדות הקשורות בהרגלי השינה התינוק שלנו.

קראו עוד...

צריך לחזור לעבודה, אבל מה יהיה? מי יכבד את שעות השינה, את זמני ההאכלה הקבועים, אליהם הורגל? 3 המלצות יישומיות לחזרה לעבודה בשלום לאחר חופשת הלידה. 

קראו עוד...
עמוד 2 מתוך 2