התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

אילה רוכוורגר
M.A פסיכולוגיה וייעוץ חינוכי, ביופידבק ואימון הורים וילדים

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

מומחים מובילים - טיפול זוגי

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךהפרעות קשב וריכוז

לקות למידה והפרעות קשב וריכוז מלוות, על-פי רוב, בבעיות רגשיות על רקע תסכול הנובע מפערים בתפקוד ומכישלונות חוזרים, דימוי עצמי נמוך וחרדה. קצת מידע על ההתנהגות וההשלכות.

קראו עוד...

מי מטפל ומאבחן הפרעות קשב וריכוז. המורה המליצה לכם לפנות לאבחון הפרעות קשב וריכוז, אבל אתם לא בטוחים למי עליכם לפנות? הכתבה הבאה תסייע לכם.

קראו עוד...

הורים של ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז, מוצאים את עצמם פעמים רבות חסרי אונים אל מול הילד ואל מול המערכת. לרוב, שאלת הקשב והריכוז שמה במרכז תשומת הלב את שאלת השימוש ברטלין ובקונצרטה - האם לתת לילד את התרופה? כמה מיליגרם לתת ובאיזה סוג? השאלות הללו מקבלות מענה במפגש עם נוירולוג או רופא ילדים. אולם, יש נטייה לזנוח את ההיבטים הנוספים של הפרעת הקשב שקשורה לצורך של ההורים בתמיכה ובהדרכה ואת הצורך של הילד בטיפול ובעזרה להתמודדותו עם התיוג של הסביבה. 

קראו עוד...

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה נפוצה באוכלוסיה ומוערכת כקיימת כמעט אצל 10% מכלל הילדים והמבוגרים. הפרעת הקשב באה לידי ביטוי במגוון רחב של מצבים: היא יכולה להקשות על הלמידה של הילד בבית הספר, היא יכולה להקשות על היחסים הבין אישיים ובגילאים מאוחרים יותר, יכולים להיות לה גם ביטויים בעבודה. 

קראו עוד...

כאשר אחד הילדים בבית מתמודד עם לקות למידה. ההורים משקיעים משאבים רבים בהתמודדות עם עומס רגשי ובתמיכה בילד אל מול עולם שפעמים רבות אינו רגיש דיו כלפיו. לעיתים, חוויה זו מלווה בתחושה של חוסר מוכנות מצד הסביבה הקרובה והרחוקה. התמיכה בהורים היא חשובה והכרחית, הן לרווחתו של ההורה והן לזמינותו עבור הילד. 

קראו עוד...

לעיתים קרובות מלוות הלקויות בקשיים רגשיים, עקב כישלונות חוזרים ונישנים, המובילים להתפתחות של דימוי עצמי נמוך, לירידה במוטיבציה ללמוד ולחרדות. לא כל התופעות מופיעות בהכרח. החיים עם לקויות למידה הם חיים מלאי אתגרים ומאבקים יום יומיים. כיצד לקות למידה משפיעה על חייו הרגשיים של הילד? ועל עולמו הרגשי של ילד בעל לקות למידה. 

קראו עוד...
עמוד 4 מתוך 5