התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

אילה רוכוורגר
M.A פסיכולוגיה וייעוץ חינוכי, ביופידבק ואימון הורים וילדים

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

מומחים מובילים - טיפול זוגי

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךהפרעות קשב וריכוז

יחד עם ההשפעות החיוביות של השימוש בריטלין,ישנם גם היבטים שליילים. כמו תיוג הילד. מה השפעת השימוש על כך?

קראו עוד...

במספר מאמרים שפורסמו באתר של הורים ברשת, דובר על כך שאחד מן החסרונות של השימוש בריטלין, הוא הנטייה של אנשי החינוך וההורים לתת את התרופה במקום טיפול רגשי והתנהגותי. אנו לעומת זאת רואים צורך לתת את הריטלין בנוסף לטיפול רגשי ולתמיכה נפשית והתנהגותית (ראה את המאמר - הילד הוא יותר מריטלין או מקונצרטה. במאמר הנוכחי, אנו נגע בדרכי טיפול שיש להעניק לילד בנוסף לשימוש בתרופות מסוג קונצרטה וריטלין. אנו נתן ביטוי לחשיבות הקשר האישי שבין הילד לבין סובביו, לארגון הסביבה הלימודית, לגיוון בדרכי הוראה, לחשיבותם של חיזוקים ולהתנהגות עקבית.

קראו עוד...
במאמר הנוכחי אנו נרחיב על טיפול התרופתי עלי ידי ריטלין, קונצרטה או ריטלין la.  נעניק סקירה של התסמינים העשויים לעורר בנו סימן שאלה לגבי הפנייה לרופא מומחה. אנו נחלק את התסמינים לשלושה מוקדים: תסמינים אפשריים לבעיית קשב וריכוז, תסמינים אפשריים לאימפולסיביות ותסמינים אפשריים להיפראקטיביות.
קראו עוד...

מה זה ריטלין

(1 דירוג)

במאמר נפרט על סוגי התרופות מסוג ריטלין הקיימות לשימוש, נגע בממצאים המחקריים של התרופה, נסקור את השפעת התרופות השונות ונדון בתופעות הלוואי של התרופה. נמשיך בדיון על הנהלים והתקנות של השימוש בריטלין ונסיים בביקורת המיוחסת לריטלין ולקונצרטה.

קראו עוד...

 

מאמרים העוסקים בריטלין ובקונצרטה

השימוש בריטלין ובקונצרטה, הוא סוגיה המעסיקה הורים, מורים ויועצות בית ספר באופן חוזר ונשנה. פעמים רבות התרופה נתפסת כבעלת תרומה מהותית לילד ולתפקודו בבית הספר, אולם בפעמים אחרות עולות חששות הנוגעות לתופעות הלוואי, למשמעות המיוחסת ללקיחת הריטלין ועוד. בדף זה, נסקור מגוון של מאמרים המתיחסים למאפיינים של הריטלין ולדילמות השונות הנוגעות לשימוש בו. 

קראו עוד...

האם הטענה כי לקויות הלמידה תורמות לקשיים רגשיים ובמיוחד למצב רוח ירוד. כיצד הן משפיעות על הדימוי העצמי, הערכה עצמית, ביטחון עצמי, רגשות חרדה ותסכול. מאמר שחובה לקרוא.

קראו עוד...
עמוד 3 מתוך 5