התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

ויקי לביא-משל
ליווי והדרכה להורים לילדים מיוחדים ועם לקויות

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותך


הדרכת הורים

הדרכת הורים

ההתמודדות עם העולם הדיגיטלי הוא אחד האתגרים המורכבים ביותר בגידול ובחינוך ילדים היום, אנאבלה שקד, תרפיסטית פרטנית וזוגית, סוקרת במאמרה את הסיבות למורכבות זו ונותנת לנו ההורים שלושה כלים יישומים להמתמודד עם סיכוני החשיפה של ילדנו בעולם הדיגיטלי. 
קראו עוד...
במשפחה האוטוקרטית, במשפחה האנארכית וגם במשפחה שהיחסים בה הם דמוקרטיים - מתרחצים. מה לומד בכל אחת מהן הילד על עצמו ועל העולם? האמבטיה כמשל.
קראו עוד...
וועדת טרכטנברג הביאה ישועה להורים הצעירים, חיסכון כספי עצום מידי חודש בגני הילדים, אך אופי המסגרת הקיימת אינה הולמת את צרכי הילדים הרכים. המסגרות מאבדות את משמעותם החינוכית לטובת שמירה על הילדים. מה אפשר לעשות? רמז..תתעוררו. 1:6  OUT 1:17 , IN.
קראו עוד...

האם כמות הסייעות בגן, בו נמצא ילדכם, קטנה מן הדרוש? מה צפוי לקרות, כאשר הגן אינו מותאם לילד? מהו המחיר שכולנו נשלם בגין ה"חיסכון" בסייעות בגיל הרך? בפרק השני של סדרת מאמרים זו, אורית רוזנבוים, מרצה בכירה במכון אדלר, מתארת כיצד המציאות המאתגרת בגן הילדים העירוני עלולה להשפיע על הדימוי העצמי של הילד ועל תפיסתו את העולם סביבו, על פי הגישה של אלפרד אדלר.

קראו עוד...

מירוץ החיים, המרדף אחרי עוד שעה ביום והרצון להספיק יותר מול שעות הפנויות שהצטמצמו, יצרו מצב שבו הורים אינם מוצאים זמן משותף למשפחה. אז איך מפנים זמן פנוי למשפחה? מה החשיבות של זמן זה לטווח הארוך? ואילו כלים עומדים לרשותינו ביומיום? לירון גור שטייגמן, מאמנת לנשים ואמהות מייסדת השיטה "זמן אמא" מעניקה לנו כלים יישומים ליצירת זמן משפחה.  

קראו עוד...
לרוב ההורים חשוב שילדהם יהיה בעל ביטחון עצמי גבוה. כיצד נדע כי הדיאלוג שאנו מנהלים עמם אכן תוביל אותם למטרות אלו, ותקנה להם כלים לחיים. במאמר זה, לילך אוהב ציון, מדריכת הורים, מדגימה כיצד התקשורת שלנו משפיעה באופן ישיר.