התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

עדי קורן
יועצת, מנחת סדנאות ומדריכת הורים המומחית בניהול קונפליקטים בבית ובמשפחה

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותך


הדרכת הורים

הדרכת הורים

את המושג זמן איכות אנו שומעים הרבה, זה הוא זמן של חוויות משותפות, זמן של ביחד וזמן הורה-ילד. עם חזרתם של הילדים לבית הספר, הימים שלנו מתקצרים והשעות שאנו מבלים עם הילדים בכל יום מועטות. אם כן, כיצד נפיק את המירב מהשעות הספורות שיש לנו עם הילדים שלנו?

קראו עוד...
לא קל לבקש סליחה. גדלנו לחשוב שבקשת סליחה מורידה מערכנו ומכבודנו, גורמת לנו להרגיש נחותים בקשת הסליחה היא יכולת נרכשת. למידה שבדרך כלל אנחנו, ההורים, אחראים עליה. אז כיצד נלמד את ילדנו לבקש סליחה בתוך המשפחה?
קראו עוד...
בקשת סליחה על ידי ההורים מעבירה את המסר שאנחנו יצורים אנושיים, וכולנו שוגים לפעמים. אורית רוזנבוים, מנחה בכירה במכון אדלר, כותבת על הערך הרב הטמון בבקשת סליחה בתוך המשפחה ומוסיפה גם כמה עצות יישומיות להורים. 
קראו עוד...
מה נעשה אם לילד שלנו אין חברים? זו שאלה שעולה אצל הורים רבים בכל יום. הרי שלמערכות היחסים בין ילדים בגיל הרך יש השפעה על איכות החיים של הילד. כהורים, יש לנו תפקיד חשוב בפיתוח המיומנויות החברתיות של ילדנו. אורן זך, מדריכת הורים לגיל הרך המתמחה בהפרעות קשב וריכוז מסבירה כיצד ניתן לעזור לילדנו לרכוש חברים. 
קראו עוד...
מאמר זה נכתב לכבודם של כל ההורים המעיזים להטיל ספקות, להעלות שאלות על הורות מיטיבה, ולחפש תשובות ותמיכה. ננסה להבין מדוע קשה בימינו להיות הורים, אפילו יותר מאשר היה להורינו ולהוריהם, ונציע כמה הסברים ודרכים מעשיות העשויות לשפר את האמון בדרכנו ההורית ולהחזיר את הבטחון העצמי לכל המשפחה.
קראו עוד...
אם ילדך נמנע מאינטראקציה עם בני גילו, אם הוא חסר שקט ומרבה לומר ש"משעמם לו" – יתכן והוא פשוט מרגיש בודד. בעבר התמודדות עם "תחושת בדידות "הייתה מוכרת רק בעבודה טיפולית עם מבוגרים ומתבגרים, אך מחקרים מוכיחים שילדים כבר בגילאי הגן יכולים לחוש תחושת בדידות. אז למה ילדים מרגישים בודדים? איך ניתן לזהות זאת? ומה אנחנו ההורים יכולים לעשות כדי לעזור להם להתמודד?
קראו עוד...