התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

נעמה גל
מאמנת אישית זוגית ומשפחתית

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותך


הדרכת הורים

הדרכת הורים

המאמר מעניק ייעוץ להורים בנושא של מריבות בין אחים. רווית רביב, מנחת הורים, מדגימה באמצעות סיפור מקרה, כיצד ניתן להתמודד עם מריבות בין אחים. ילדים רבים זה עם זה, אחים רבים זה עם זה. ברוב המקרים נמצא למריבות פתרון – ויתור. כיצד תלמדו את ילדכם לוותר? סיפור מקרה. 

קראו עוד...

מהי בעצם האחריות שלנו ההורים לאושרו ולהצלחתו של ילדנו? האם אנחנו יכולים להיות אחראים לכלל ההיבטים של ילדינו או שתפקידנו הוא לתת סביבה תומכת, ליצור תנאים טובים ומפתחים, להעניק אהבה, חום, תמיכה, אוזן קשבת וכתף, אבל גם לאפשר להם להתנסות בנפילות, באי הצלחות, בכישלונות, במתיחויות?

קראו עוד...

ילד שני במשפחה

(3 דירוגים)

בעוד רגע קט יהפוך ילדכם הראשון שעד לפני לא מזמן היה התינוקי, הקטנטן, המתוקי – לאח בכור, גדול יכול ומסוגל. מה הצעדים הנכונים לבדרך להסתגלות נכונה? 

קראו עוד...
אין כמעט דבר שגורם לנו לתחושת סיפוק גדולה יותר מלראות את ילדינו חולקים, משתפים, צוחקים ונהנים יחד עם אחיהם. יחסים בין הילדים בבית משפיעים ישירות עלינו כהורים, כשהם חיוביים אנחנו מאושרים וחווים זאת כהישג הכי גדול שלנו, ומאידך, כשהם רבים ומקנאים זה עלול לעורר בנו תחושת כישלון ואכזבה ותסכול רב. כיצד נוכל לסייע להם לבנות מערכת יחסים בריאה? מאמר של רוית גולן, מטפלת רגשית בעזרת בעלי-חיים ומדריכת הורים.
קראו עוד...
פחד בילדות זה דבר מאוד נפוץ, הפחד מופיע בהתאם לשלבים התפתחותיים במהלך גדילתם של הילד ומעיד על התפתחותו השכלית והרגשית-חברתית.  בדיוק כמו שאר הרגשות, פחד יכול להיות קל, בינוני או עז, בהתאם לסיטואציה ולאדם שחווה זאת. כיצד נוכל לעזור לילדנו להתמודד עם סוגי הפחדים השונים רוית גולן, מטפלת רגשית בעזרת בעלי-חיים ומדריכת הורים.
קראו עוד...

חינוך הינו תהליך. וכדרכם של תהליכים הם אורכים זמן. בתהליך החינוך, אנו חונכים אדם חדש. אין לצפות לקסמים. הדברים לא מתרחשים בהרף עין. אורך רוח וסבלנות הם אבני היסוד של החינוך.. 
ואין כל זה מתקשר לחג השבועות?

קראו עוד...