התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךמאמרים על טיפול משפחתי

טיפול משפחתי נועד לעזור למשפחה בהתמודדותיה עם חיי היום יום. קיבצנו בעבורכם מספר מאמרים שימושיים...
הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(1 דירוג)

טיפול משפחתי נועד לעזור למשפחה בהתמודדותיה עם חיי היום יום. טיפול משפחתי, יוצא מתוך נקודת ההנחה שקבוצת ההשתייכות הרשונה של הילד היא משפחתו, ועל כן היא מעצבת ומשפיעה את זהותו של בן המשפחה. לפיכך, המערכת המשפחתית מהווה קבוצת התייחסות לפרט, לאופן שבו הוא מבין ותופס את עצמו. בטיפול המשפחתי, בשונה מזה הפרטני, מושם דגש מרכזי על קבוצת ההתייחסות המשפחתית.
המשפחה נתפסת כמארגנת את מסגרת ההתיחסות של הילד ושל ההורה. להלן אנו מביאים לכם מגוון של מאמרים בנושא טיפול משפחתי. קריאה מהנה. 

טיפול משפחתי יכול לסייע למשפחה להפוך למקום בטוח, שבין כותליה נעים לחיות. במסגרת הטיפול המשפחתי, ניתן למצוא את מקור הסבל והקושי המתקיים לעיתים באינטראקציה בין בני הבית, וללמוד כיצד להתמודד עמו. מטרה נוספת של הטיפול המשפחתי נוגעת ביכולת לשקם את הערך העצמי של הילדים. 


טיפול משפחתי - הורים וילדים מתמודדים ביחד

טיפול משפחתי מתמקד במערכת היחסים בתוך כל המשפחה. הטיפול שם דגש מיוחד למערכת היחסים שבין ההורים לילדים ובין האחים בתוך המשפחה. הנחת היסוד בטיפול שמשפחתי היא שהתנהגותם של ההוים והילדים, מוסברת בתוך ההקשר המשפחתי. יתרה מכך, ההקשר המשפחתי עצמו ומבנה היחסים שבתוך המשפחה הוא הגורם המרכזי בהתנהגותו הל הילד או ההורה. הנחה זו נותנת ביטוי לכך שהקשיים של הפרט, היינו של אחד ההורים או הילדים, הם בעצם סימפטום של המערכת המשפחתית שאינה מתפקדת כראוי.

 

דרגו מאמר זה
(1 דירוג)

קראו עוד בנושא...

 • איך טקסים משפחתיים תורמים לקשרים משפחתיים?
  פסח הוא חג המלווה בהרבה מאוד טקסים. לכל משפחה טקסים ומנהגים משלה, אורית ויג, מדריכת הורים ועובדת סוציאלית (MSW) מסבירה כיצד טקסים נוצרים במשפחה ומדוע הם חשובים. 
  עוד
 • הדרך להורות מושלמת

  אנחנו נמצאים בתקופת של ריבוי גירויים הגורמים לנו להתאפיין בתרבות עם הפרעת קשב וריכוז. הכל מהיר ועצבני והחיים מזמן כבר הפכו לסרט. אנחנו עסוקים כל הזמן, בעבודה, בקניות, בפלאפונים, בטלוויזיה, ובפרסומות. אנחנו רצים מדבר לדבר, לא נשאר לנו זמן להשקיע בעצמנו ובילדים. יעל גמליאלי, מטפלת באומנות בילדים ונוער מסבירה במאמר איך אנו כהורים יכולים יכולים להיות יותר נינוחים.

  עוד
 • מה הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעות שינה אצל ילדים
  לשינה וערנות יש השפעה והשלכות על חיי היום יום בהיבטים שונים, ובעיקר התנהגותיים, ומהווה מווסת מכריע בהתפתחותה  של התאמה חברתית, אקדמית ושל יציבות נפשית. במאמר זה אורן זך, מדריכת הורים ומומחית בתחום אתגרי קשב וריכוז, בוחנת את הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעת שינה.
  עוד
 • נגמלים מטיטולים? 9 דברים שכדאי לקחת בחשבון

  אז הגיע הרגע בו אתם חושבים על גמילה מטיטולים אבל לא סגורים עד הסוף... לא יודעים כיצד מתחילים, לא יודעים מה אומרים לקטנטנים, חוששים, מהססים ובעיקר מתלבטים – האם זה נכון בשבילו? האם הוא מוכן? ואם נתחיל ולא יהיה שיתוף פעולה? ומה אומרים לקטנצ'יק שפספס?...
  !לילך אוהב ציון  מסבירה לנו 9 דברים שכדאי לנו לקחת בחשבון

  עוד
 • אבא, אמא תקשיבו לי בבקשה!
  הורים לילדים צעירים מתלוננים על כך שילדיהם לא מקשיבים להם. הורים למתבגרים צעירים ובני נוער מוטרדים שכמעט ואינם יודעים מה עובר על ילדיהם בחיי היום יום. הקשבה הינו כלי התקשורת החשוב מכולם המבטיח שמירה על יחסים טובים, אז מדוע הפסקנו להקשיב ואיך נגרום לילדים להמשיך לדבר.
  עוד