התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מאמרים שיכולים לעניין אותךאיך להציל את הילד שלך מחנק?

הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(2 דירוגים)
אחד הפחדים הנפוצים ביותר בקרב הורים - היא חנק ולא לשוא. חנק היא סכנה ממשית אצל תינוקות, שהרי תינוקות רבים (כ-5% מכלל התינוקות בשנה) מוצאים את עצמם לא פעם נחנקים ואם אנחנו כהורים לא נדע כיצד להציל אותם באותו רגע ממש, זה יכול להיגמר רע. 
חפצים ומאכלים מסוכנים שיכולים לגרום לחנק אצל תינוקות: פיצוחים, סוכריות, נקנקיות, צימוקים, דגים (עם עצמות), ובכללותם חפצים קטנים כמו כפתורים, פקקי עטים, אוזניות ועוד. 

שני הסרטונים הבאים מציגים איך להציל את ילד מחנק. 

הסבר מפורט יותר כיצד מנשימים ומצילים מחנק תינוקות:
דרגו מאמר זה
(2 דירוגים)

קראו עוד בנושא...

 • קטעי וידאו עמוד בית תינוקות
 • הגיע לגיל שנתיים ולא רוצה לישון בלילה?
  הורים רבים מגיעים לייעוץ שינה כשהתינוק מגיע לגיל שנתיים, כשהם מרגישים שהוא הפך לטניאג'ייר מרדן. אך למעשה, זה מתחיל הרבה קודם לכן, בגיל שנה וארבעה וחודשים. בתקופה זו הוא בעצם מחפש את המקום שלו במשפחה, ושנתו מושפעת מכך ושעת ההשכבה הופכת להיות סיפור לילה שלא נגמר. שירלי נימברגר, יועצת שינה שופכת אור חדש על הנושא ודרכי התמודדות שיתרמו לתקשורת שלנו עם ילדנו ולבטחונו העצמי שלו. 
 • חוזרים מחופשת לידה - מה עושים עם הרגלי השינה של תינוקך?

  צריך לחזור לעבודה, אבל מה יהיה? מי יכבד את שעות השינה, את זמני ההאכלה הקבועים, אליהם הורגל? 3 המלצות יישומיות לחזרה לעבודה בשלום לאחר חופשת הלידה. 

  עוד
 • השפעת מגע על התפתחות תינוקות וילדים

  בעולם המערבי חלו שינויים בשנים האחרונות, גישת החינוך של ד"ר הולט שזכתה לפופולריות רבה במאה הקודמת, שעל פיה צריך להרחיק את עריסת התינוק מחדר ההורים, להאכילו על פי לוח זמנים מוגדר ולגעת בו רק לצורך האכלה וניקיון, יצאה כמעט מהאופנה. הורים מבינים שהרמת התינוק על הידיים לא גורמת לפינוק יתר, אלה מספקת אהבה וביטחון. כדאי לקרוא... 

  עוד
 • כיצד להגיב לבכי של תינוק
  נושא השינה מביא איתו התמודדות בלתי פוסקת הבכי של התינוק. שאלות רבות עולות בנושא זה- האם לתת לתינוק לבכות? כמה זמן? האם להתעלם מהבכי שלו? האם להיענות מיד?
  עוד