התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מאמרים שיכולים לעניין אותךחיבוק ראשון

לסקירת המערכות הראשונה הלכתי עם אימי, מכיוון שאישי שהה באותה העת בחו"ל. בסקירה התגלה כי לתינוקת יש פגם אסתטי פעוט, איתו גם אני נולדתי ואשר הוסר בהיותי בת שישה חודשים.

יעל אייזנברג
דרגו מאמר זה
(0 דירוגים)

מאז שאני זוכרת את עצמי, פרידות החדירו בי חרדה וצער בעוצמה משתקת. עד לאחרונה לא הבנתי למה. בתחילת השנה גיליתי כי אני בהיריון. שמחתי וברכתי עליו מאוד. לסקירת המערכות הראשונה הלכתי עם אימי, מכיוון שאישי שהה באותה העת בחו"ל, בה התגלה כי לתינוקת יש פגם אסתטי פעוט, איתו גם אני נולדתי ואשר הוסר בהיותי בת שישה חודשים.

ליבי יצא אל התינוקת המיוחדת הזו, שטרם זכיתי להחזיק בין זרועותיי. הבנתי שהיא באה ללמד אותי הרבה דברים, לא ידעתי עד כמה... אמי היתה בהלם והתחילה לבכות.

כשיצאנו מבית-החולים התפרצו המילים מגרונה, מילים שהוחנקו בקרבה במשך 38 שנים: "כשהגעתי לחדר הלידה, התברר כי חבל הטבור חונק אותך וכי חייך בסכנה. הבהילו אותי אל שולחן הניתוחים, כשאני צורחת ומתחננת בפני הרופאים שיעשו הכל על-מנת שאצא מבית-החולים בידיים מלאות.

טרם התאוששתי מהניתוח, הגיע הרופא המנתח ובישר לי יש לך פגם אסתטי וכי יש לנתח אותך על-מנת להסירו. המומה וכואבת מטראומת הלידה הקשה, נפלה עלי גם הבשורה הזו וסירבתי לראות אותך. כך במשך 3 ימים, עד שאחותי הגיעה והכריחה אותי לראות אותך, לחבק אותך."

אימי סיימה את סיפורה. התחבקנו.

חיבוק ראשון

התינוקת שלי בחרה שלא להגיע לעולם והתאיינה ממנו בטרם עת.

חלף עוד זמן עד שהבנתי כי שלושת הימים בהם שהיתי לבדי בתינוקיית בית-החולים הותירו בי את חותמם. סוף סוף הבנתי למה פרידות ממוטטות אותי כל-כך, למה אני זקוקה נואשות לחיבוק ולמה בכל פעם שאני זקוקה לחלוק את השפע בו בורכתי עם אחרים, אני תורמת (כרגע רק את כספי, אני יודעת כי בעתיד אתרום גם את זמני ואהבתי) דווקא לעמותת חיבוק ראשון.

לפרטים ולתרומות לעמותת חיבוק ראשון

http://www.tinokot.org.il

רח' החשמונאים 91 ת.ד. 20497, תל-אביב 61204, טלפון: 03-6022457,

פקס: 03-5444159, דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דרגו מאמר זה
(0 דירוגים)

קראו עוד בנושא...

 • מספיק להקשיב לאחרים - הקשיבו לעצמכם
  דנית ציפיתה להרבה דברים שיקרו ברגע שתלד ולמרות שחשבה שהיא יודעת הכל, עדיין לא יכלה לצפות מה יקרה ואיך באמת תרגיש ובכמה מידע היא תוצף. וברגע האמת, היא גילתה שגם אמא לוויתן יש הרבה מה ללמד אותנו כהורים. הבלוג של דנית אתר בהורים ברשת. 
  עוד
 • הנקה והימים הראשונים לאחר הלידה
  השבוע הראשון לאחר הלידה, הינו שבוע מאוד קריטי לביסוס ההנקה. הימים הראשונים מאופיינים בשינויים גדולים ומשמעותיים ולכל יום מאפיינים משלו. במאמר זה שירי וינשטיין, מדריכת הנקה מוסמכת המתמחה בתאומים מסבירה למה ניתן לצפון הן מבחינה פזיולוגית ורגשית. 
  עוד
 • הרגלי שינה ותינוקות

  נושא השינה תופס חלק בלתי נפרד בחיים של רובנו. כאשר אנו הופכים להיות הורים, אף אחד אינו מכין אותנו לכל הכרוך בכך. מצד אחד אנחנו מגלים את משמעותה של אהבה אמיתית וטהורה שאינה תלויה בדבר. אנו מתמלאים באושר לנוכח החיוך הראשון של ילדינו וחשים גאווה עם הצעד הראשון שלו. מצד שני, חווית ההורות מעמתת אותנו עם לא מעט קשיים, התלבטויות וחרדות הקשורות בהרגלי השינה התינוק שלנו.

  עוד
 • הבית - תרגיל מתוך סדנאת כתיבה

  במפגש המוקדש לנושא "הבית" המשתתפים מתנסים בכתיבה מתוך דמיון מודרך.באמצעות טכניקה זו, המשתתפים מעלים בכתיבתם את התמונות המצטיירות מול עיניהם ועל נפשם. 

  עוד
 • זו התינוקת שלי וקוראים לה יערה

  בחוויה שלי אבדתי תינוקת... תינוקת שהיו לה פנים מתוקות ושיער מתולתל, עיניים כחולות ומלאות שמחה. תינוקת שידעתי בדיוק איך תיראה...

  עוד