התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךכמה קל לחטוף ילדים

כילדה גדלתי בלונדון ואני זוכרת עד היום את התמונות של הילדים שנחטפו על קרטוני החלב ואת הפחד של הוריי מחטיפת ילדים. השנים עברו, אני כבר לא ילדה. אבל המציאות לא השתשתנה בהרבה. ועדיין כ-700 ילדים נחטפים מידי יום בארה"ב - צפו בניסוי החברתי כיצד חוטפים ילדים בקלות. 
הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(0 דירוגים)


כילדה גדלתי בלונדון ואני זוכרת עד היום את התמונות של הילדים שנחטפו על קרטוני החלב ואת הפחד של הורי מחטיפת ילדים. השנים עברו. אני כבר לא ילדה. אבל המציאות לא השתשתנה בהרבה. ועדיין כ-700 ילדים נחטפים מידי חודש בארה"ב, כ-50% על ידי בני משפחה. בישראל אנחנו לא מגיעים למספרים גבוהים כל כך, אך הנושא מהווה שיח יומיומי בקרב רוב הורים וילדים.  

צפו בסרטון. 


בסרטון אנו רואים כיצד ג'ואי, המבצע את הניסוי החברתי, מבקש כמובן רשות מההורים לגשת לילדים ולבקש מהם לבוא איתו ולראות עוד גורי כלבים, זאת לאחר שהוא שואל את ההורים מה ההסתברות שהילד יסכים ללכת איתו. רוב ההורים אומרים שהסבירות נמוכה ושילדהם בוודאי יבקשו מהם אישור ללכת איתו מראש. 
ג'ואי, ניגש לכל אחד מהילדים ותוך פחות מדקה הם מסכימים ללכת איתו אל מחוץ לפארק. 

כמובן שבשלב זה גו'אי עוצר וממתין להורה או מחזיר את הילד להוריו.

מה אנחנו כהורים יכולים לעשות כדי לעורר את השיח סביב הנושא? 

אם הילדים גדולים מספיק, אפשר להציג להם את הסרטון ולהסביר להם שאסור לדבר עם זרים. שבדרך כלל, ילדים בגילאי הגן עדיין לא מבחינים באופן ברור מי זר ומי מוכר להם. 
בגילאים קטנים, אפשר לבקש מהילדים שלא להתרחק מהסביבה שלכם ובסביבות גיל 4 ילדים יכולים להתחיל להבין יותר מיהו זר ואפשר לשאול אותם, כשמישהו ניגש אליו, "האם אתה מכיר את את האדם הזר הזה?" ואף להציג להם אפשרויות איך לענות לזרים ברגע שמישהו פונה אליהם. 
כמו כן, אפשר גם להציג להם "זרים" שניתן לבטוח בהם, כמו הגננת, המורה או השכנים.
דרגו מאמר זה
(0 דירוגים)

קראו עוד בנושא...

 • 8 שאלות שכדאי לכם לשאול את היועץ או המטפל לפני שמתחילים

  בעידן שבו הורים מחפשים מענה מהיר לבעיות של ילדיהם, על מצע פורה מתפתח שוק של ייעוץ הורי שנותן מענה בשבלי התפתחותי, החל מהלידה ואפילו משלב ואפילו טרום לידה. כך קורה, שהשוק כיום בשירותי הדרכה בנושאי, הנקה, שינה, ליווי התפתחותי, וטיפול רגשי לילד והדרכת הורים. השאלה היא מה כדאי להורים לשאול לדעת על אותם יועצים ומדריכים לפני שהם מפקידים בידיהם את אחד הנושאים המשמעותי ביותר בחייהם? 

  עוד
 • הורים ברשת - מי אנחנו


  הורים ברשת - מה הסיפור שלנו?

  אנחנו כאן כדי לספק מידע להורים בכל הקשור לחיי משפחה, להורות ולילדים בכללותם ולאפשר להורים לשוחח עם אלו שיכולים לעזור להם בהתמודדות חוויות ההוריות...

  להמשך קריאה עוד
 • הירשמו למדריך אנשי המקצוע החדש של הורים ברשת
  השקנו את מדריך אנשי המקצוע המומחים שלנו לקהל המטפלים, מדריכי ההורים הייעוץ וההדרכה. הקליקו על הלינק למטה והתחילו ברישום! 
 • אתרים מומלצים
  בעמוד זה אנו איגדנו בעבורכם את האתרים שאנו ממליצים עליהם בתחומים שונים הקשורים להורות, טיפול, הדרכה וייעוץ.

  בעמוד זה אנו נשתדל להביא אליכם את האתרים שאנו ממליצים עליהם בתחומים שונים הקשורים להורות, טיפול, הדרכה וייעוץ.

  פסיכולוגיה וטיפול 

  פסיכולוגיה העברית - אתר מקיף המציג מאמרים מקצועיים של אנשי מקצוע העוסקים בבריאות הנפש. 

  האיגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות-האיגוד מבקש להוות קורת גג רעיונית לכל המטפלים אשר רואים בפסיכולוגיית העצמי את מקור ההשראה ההגותי לעמדתם הפסיכואנליטית ולנוכחות הטיפולית המשתמעת ממנה.

  מכון ברקאי - מכון ברקאי נוסד בשנת 1978 כאחד המכונים הראשונים בישראל לטיפול ולהכשרה של מטפלים. ציבור רחב של אנשים נעזר במכון להתמודדות מועילה עם מגוון של בעיות בחיי האדם, הזוג, המשפחה והקהילה.

  הדרכת הורים

  מכון אדלר - מכון אדלר ישראל הוקם בשנת 1963 ע"י אנשי חינוך, עובדים סוציאליים ומטפלים, ביוזמתו ובהנהגתו של פרופ' רודולף דרייקורס, תלמידו וממשיך דרכו של אלפרד אדלר. מכון אדלר הוביל מהפכה במודעות לכך שהורות ויחסים במשפחה אפשר וצריך ללמוד. המכון היה חלוץ בהכשרת מנחי קבוצות לעבודה עם הורים ופתח נישה חדשה בעולם החינוך והייעוץ.

  טיפול זוגי 

  עמותת האימגו, ישראל - עמותת אימגו ישראל הוקמה ב-2006 ושמה לה כמטרה להוות בית למטפלי האימגו בישראל ולטפח את ההתפתחות המקצועית של חבריה.
  עוד
 • תקנון שימוש - הורים ברשת

  תקנון השימוש בהורים ברשת

  עוד