התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךהפרעות קשב וריכוז - פסיכולוג או נוירולוג?

מי מטפל ומאבחן הפרעות קשב וריכוז. המורה המליצה לכם לפנות לאבחון הפרעות קשב וריכוז, אבל אתם לא בטוחים למי עליכם לפנות? הכתבה הבאה תסייע לכם.

הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(2 דירוגים)

עוד לפני שאתם פונים לפסיכולוג או לנוירולוג, אתם יכולים למצוא ברשת האינטרנט מידע רב בנושא הפרעות קשב וריכוז. ישנה חשיבות רבה להגיע לתהליך אבחון הפרעות קשב וריכוז עם ידע מוקדם, שיעשה לכם סדר בים רחב הידיים של האבחונים והטיפולים בתחום.

אבחון הפרעת קשב וריכוז אצל איש מקצוע

תהליך אבחון הפרעות קשב וריכוז כולל שיחות עם הנבדק, מילוי שאלונים על-ידי הורים, מורים, בדיקה גופנית (כאשר האבחון מתבצע אצל רופא) וכן אבחון ממוחשב.

לשם אבחון הפרעות קשב וריכוז אתם יכולים לפנות לפסיכולוג מומחה בתחום. אבחון הפסיכולוג ייקבע לפי המבחנים הפסיכולוגיים שהנבדק יעבור וכן לפי הערכת הפסיכולוג.
לשם אבחון הפרעות קשב וריכוז אתם גם יכולים לפנות לרופא. הרופא יהיה נוירולוג, פסיכיאטר או רופא התפתחותי (לילדים) שהתמחה בתחום. הרופא גם ישלול מעורבות מחלות שיכולות לתת ביטוי הדומה לתסמינים של הפרעות קשב וריכוז (לדוגמא, מחלת האפילפסיה).

הפרעות קשב וריכוז- טיפול הפסיכולוג וטיפול הנוירולוג

ניתן לטפל בבעיה של הפרעות קשב וריכוז אצל רופא ואצל פסיכולוג. בדרך כלל, טיפול בבעיה של הפרעות קשב וריכוז אצל רופא יסתכם במרשם תרופה. אתם וודאי מכירים את הריטלין ואת הקונצרטה- הם הנפוצים ביותר בישראל. ולא נשכח את חבריהם- סטרטרה ואדרל. זכרו, רק רופא יכול לתת מרשם!

פסיכולוג אינו יכול לתת מרשם, הוא מציע טיפול שונה לבעיה של הפרעות קשב וריכוז.

טיפול הפסיכולוג בבעיה של הפרעות קשב וריכוז יתבטא במפגשים טיפוליים, בהם הפסיכולוג והמטופל בונים אסטרטגיות ודרכי התמודדות עם הפרעות הקשב והריכוז במהלך חיי היום יום.

שורה תחתונה: פסיכולוגים ונוירולוגים מאבחנים ומטפלים בבעיה של הפרעות קשב וריכוז. בחרו את איש המקצוע בהתאם לטיפול, אותו אתם רוצים להשיג. כך או כך לאחר שהתחלתם לטפל, מפעם לפעם בצעו הערכות מצב כדי לוודא שהטיפול אכן מסייע למטופל.

 כותב: נטע מסילתי, מנהלת תקשורת שיווקית- חברת נוירוטק, מפתחת מבדק ה-MOXO לאבחון הפרעות קשב וריכוז.

דרגו מאמר זה
(2 דירוגים)

קראו עוד בנושא...