התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךהורים וילדים

הקשר שבין הורים לילדים מעסיק באופן מתמיד הורים, ילדים ואנשי מקצוע. בדף זה מוגש מבחר מאמרים בנושא של יחסי הורים וילדים. מאמר אחד סוקר את המושג דיאלוג בין הורים לילדים, מאמר נוסף מתיחס להיבטים של אמפטיה בתוך המשפחה. בהמשך מובאת התיחסות לסמכות הורית ולערך הרב שיש להדרכת הורים עבור חיי משפחה. 

הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(3 דירוגים)

דיאלוג בין הורים לילדים

במהלך החיים שלנו, כהורים לילדים, פינטזנו על אופיים של ילדנו, בחרנו להיות הורים טובים ומותאמים לילדנו, וביקשנו להעניק ולתרום להם מעצמנו. לעיתים רצינו לתת למשפחה שלנו את מה שלא היה לנו ובפעמים אחרות ניסינו לשחזר עבור ילדינו את חוויות הילדות הקסומות שאותן זכרנו. והינה, שוב ושוב אנו ההורים מופתעים לגלות שהילדים שלנו הופכים להיות בני אדם אוטונומיים, שאינם מתנהגים בדיוק כפי שחינכנו אותם ואינם מרגישים כפי שרצינו ופינטזנו...
לחצו להמשך קריאה על דיאלוג בין הורים לילדים.

אמפטיה הורית 

 אנו ההורים מתבוננים בילד שלנו, מתענגים על החיוך שלו, כואבים את הבכי שלו, מתרגשים מהזיק שנדלק בעיניו ותוהים בדבר פליאתו. לרוב, רגשותיו של הילד שלנו נהירות לנו, חודרות לתוך גופנו ומשפיעות על עולמנו הפנימי. אמפטיה, היא חלק בלתי נפרד מההורות שלנו, היא נמצאת שם כל העת, גם כאשר אנו מרוצים מהילד ושמחים על מעשיו וגם כאשר אנו כועסים ומתוסכלים ממנו...

לחצו להמשך קריאה על סיפורה של אמפטיה הורית

סמכות הורית

 בהיותנו הורים לילדים, אנו שומרים על הילד שלנו שלא יעשה נזק לעצמו או לסביבתו. אנו מודעים להכרח שהילד יאכל, לחשיבות שילך לישון בזמן, שישמור על היגיינה ושידע כיצד לנהוג בסיטואציות שונות. אנו גם מקפידים שהילד שלנו ילך לבית הספר, שיכין את שיעורי הבית שלו ושידע כיצד לנהוג נכון עם חבריו. לשם כך... לחץ להמשך קריאה על סמכות הורית

הדרכת הורים - Parent's guide

כהורים עולות לנו שאלות רבות, כגון כיצד להתמודד עם מריבות בין אחים, כיצד להשכיב את הילדה לשון, כיצד להתמודד עם פחדים וחרדות של ילדים, כיצד להתמודד עם סירובו של הבן להיכנס למקלחת ומה עושים כאשר הילדה בגיל ההתבגרות מסרבת לחזור הביתה בשעה שנקבעה. הדרכת הורים היא תהליך ייעוצי שבו רוכשים הורים לילדים ולבני נוער מיומנויות להתמודדות עם קשיי הילד והאתגרים היומיומיים שמייצרת ההורות.

קראה על הדרכת הורים 

 לקרא מאמרים על הורים וילדים

דרגו מאמר זה
(3 דירוגים)

קראו עוד בנושא...

 • איך טקסים משפחתיים תורמים לקשרים משפחתיים?
  פסח הוא חג המלווה בהרבה מאוד טקסים. לכל משפחה טקסים ומנהגים משלה, אורית ויג, מדריכת הורים ועובדת סוציאלית (MSW) מסבירה כיצד טקסים נוצרים במשפחה ומדוע הם חשובים. 
  עוד
 • הדרך להורות מושלמת

  אנחנו נמצאים בתקופת של ריבוי גירויים הגורמים לנו להתאפיין בתרבות עם הפרעת קשב וריכוז. הכל מהיר ועצבני והחיים מזמן כבר הפכו לסרט. אנחנו עסוקים כל הזמן, בעבודה, בקניות, בפלאפונים, בטלוויזיה, ובפרסומות. אנחנו רצים מדבר לדבר, לא נשאר לנו זמן להשקיע בעצמנו ובילדים. יעל גמליאלי, מטפלת באומנות בילדים ונוער מסבירה במאמר איך אנו כהורים יכולים יכולים להיות יותר נינוחים.

  עוד
 • מה הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעות שינה אצל ילדים
  לשינה וערנות יש השפעה והשלכות על חיי היום יום בהיבטים שונים, ובעיקר התנהגותיים, ומהווה מווסת מכריע בהתפתחותה  של התאמה חברתית, אקדמית ושל יציבות נפשית. במאמר זה אורן זך, מדריכת הורים ומומחית בתחום אתגרי קשב וריכוז, בוחנת את הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעת שינה.
  עוד
 • נגמלים מטיטולים? 9 דברים שכדאי לקחת בחשבון

  אז הגיע הרגע בו אתם חושבים על גמילה מטיטולים אבל לא סגורים עד הסוף... לא יודעים כיצד מתחילים, לא יודעים מה אומרים לקטנטנים, חוששים, מהססים ובעיקר מתלבטים – האם זה נכון בשבילו? האם הוא מוכן? ואם נתחיל ולא יהיה שיתוף פעולה? ומה אומרים לקטנצ'יק שפספס?...
  !לילך אוהב ציון  מסבירה לנו 9 דברים שכדאי לנו לקחת בחשבון

  עוד
 • אבא, אמא תקשיבו לי בבקשה!
  הורים לילדים צעירים מתלוננים על כך שילדיהם לא מקשיבים להם. הורים למתבגרים צעירים ובני נוער מוטרדים שכמעט ואינם יודעים מה עובר על ילדיהם בחיי היום יום. הקשבה הינו כלי התקשורת החשוב מכולם המבטיח שמירה על יחסים טובים, אז מדוע הפסקנו להקשיב ואיך נגרום לילדים להמשיך לדבר.
  עוד