התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךהורים ודימויים

פוסט קצר תרגיל של סמלים, דימויים והורות 

קרן יטיב, הדרכת הורים
דרגו מאמר זה
(1 דירוג)

תקווה נפגשה איתי להדרכת הורים במהלך שמונה חודשים, אחת לשבוע. נועם, בן השש, הוא בנה היחיד של תקווה. לדוד בעלה יש עוד שלושה ילדים בוגרים ועצמאיים
מהנישואים הקודמים. תקוה עובדת במשמרות ולמרות שלעיתים קרובות עבדה במשמרת לילה וישנה רק שלוש שעות לפני מועד המפגש שלנו, היא מעולם לא פספסה פגישה והגיעה לכולן בדיוק בזמן ובהתמדה מעוררת הערכה.

באחד המפגשים פרשתי בפניה קלפים ועליהם תמונות של כלי תחבורה שונים וביקשתי ממנה לבחור את כלי התחבורה המסמל עבורה את ההורות שלה כיום בעיניה ואת כלי התחבורה אותו היא הייתה רוצה להיות.

תקווה חשבה ממושכות ובחרה במשאית סמי טריילר ענקית ובמסוק. היא בחרה במשאית הסמי טריילר לייצג עבורה את ההורות שלה כיום. בדומה למשאית גם היא הרגישה שההורות שלה כבדה, ושלוקח לה זמן "להתניע" את עצמה כאמא. היא הרגישה שלעיתים יש עליה משקל יתר שגורם לה להיות בלתי יציבה. יחד עם זאת, היא הרגישה שכמו המשאית היא נוסעת בבטחה על הכביש, היא יודעת מאיפה היא יצאה ולאיפה היא צריכה להגיע ולמרות שלוקח לה יותר זמן להגיע לשם בגלל המהירות האיטית שלה, לבסוף היא מגיעה ליעד. תקווה הדגישה שכמו המשאית המרשימה שזוכה לכבוד מהנהגים בכביש, גם אצלה ההורות היא משהו שמעורר כבוד, הן מצידה כנהגת והן מצד הסובבים אותה. היא חשה שבדומה למשאית, היא מצליחה להעמיס על עצמה ולקחת בבטחה את המטען ואת האנשים שנוסעים איתה בכביש ההורות שלה.

את המסוק, תקווה בחרה כסמל לאופן שבו היא הייתה בוחרת שההורות שלה תהיה: הורות קלה, זורמת, המביטה לעיתים מלמעלה בפרספקטיבה רחבה. היא הייתה רוצה בהורות המגיע ליעד במהירות, הנוחתת במקום המסומן, המסוגלת לשאת אנשים ומשאות בקלות וביציבות והיכולה להתאים את עצמה למשימות שונות בקלות יחסית.

סמיטריילר

התרגיל גרם לתקווה להתבונן בהורות שלה בעיניים אחרות ולראות את הקשיים ואת נקודות החוזק שלה בעצמה. בסיום המפגשים שלנו, עשינו שוב את אותו התרגיל. אולם הפעם תקווה בחרה את הסמי טריילר. היא בחרה לדבוק בו ולא להחליפו בכלי אחר. לדבריה – נקודות החזקה אצלה בהורות הם היציבות, האיטיות, היכולת לשאת משקל רב ועומס כבד. היא ציינה את חשיבותו של הביטחון שבסופו של דבר המשאית הזו תגיע ליעדה ואותם היא לא מוכנה לשנות. "אני סמי טריילר גאה!" היא אמרה בשמחה.

דרגו מאמר זה
(1 דירוג)

קראו עוד בנושא...

 • איך טקסים משפחתיים תורמים לקשרים משפחתיים?
  פסח הוא חג המלווה בהרבה מאוד טקסים. לכל משפחה טקסים ומנהגים משלה, אורית ויג, מדריכת הורים ועובדת סוציאלית (MSW) מסבירה כיצד טקסים נוצרים במשפחה ומדוע הם חשובים. 
  עוד
 • הדרך להורות מושלמת

  אנחנו נמצאים בתקופת של ריבוי גירויים הגורמים לנו להתאפיין בתרבות עם הפרעת קשב וריכוז. הכל מהיר ועצבני והחיים מזמן כבר הפכו לסרט. אנחנו עסוקים כל הזמן, בעבודה, בקניות, בפלאפונים, בטלוויזיה, ובפרסומות. אנחנו רצים מדבר לדבר, לא נשאר לנו זמן להשקיע בעצמנו ובילדים. יעל גמליאלי, מטפלת באומנות בילדים ונוער מסבירה במאמר איך אנו כהורים יכולים יכולים להיות יותר נינוחים.

  עוד
 • מה הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעות שינה אצל ילדים
  לשינה וערנות יש השפעה והשלכות על חיי היום יום בהיבטים שונים, ובעיקר התנהגותיים, ומהווה מווסת מכריע בהתפתחותה  של התאמה חברתית, אקדמית ושל יציבות נפשית. במאמר זה אורן זך, מדריכת הורים ומומחית בתחום אתגרי קשב וריכוז, בוחנת את הקשר בין הפרעת קשב וריכוז והפרעת שינה.
  עוד
 • נגמלים מטיטולים? 9 דברים שכדאי לקחת בחשבון

  אז הגיע הרגע בו אתם חושבים על גמילה מטיטולים אבל לא סגורים עד הסוף... לא יודעים כיצד מתחילים, לא יודעים מה אומרים לקטנטנים, חוששים, מהססים ובעיקר מתלבטים – האם זה נכון בשבילו? האם הוא מוכן? ואם נתחיל ולא יהיה שיתוף פעולה? ומה אומרים לקטנצ'יק שפספס?...
  !לילך אוהב ציון  מסבירה לנו 9 דברים שכדאי לנו לקחת בחשבון

  עוד
 • אבא, אמא תקשיבו לי בבקשה!
  הורים לילדים צעירים מתלוננים על כך שילדיהם לא מקשיבים להם. הורים למתבגרים צעירים ובני נוער מוטרדים שכמעט ואינם יודעים מה עובר על ילדיהם בחיי היום יום. הקשבה הינו כלי התקשורת החשוב מכולם המבטיח שמירה על יחסים טובים, אז מדוע הפסקנו להקשיב ואיך נגרום לילדים להמשיך לדבר.
  עוד