התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךדיאלוג בין הורים לילדים

לעיתים, אנו לא מזהים בעצמנו את ההורים שדמיינו שנהיה, ואנו מגלים שאנו רחוקים מלהיות הורים מושלמים. פעמים רבות, אנו מוצאים את עצמנו מתפרצים, כועסים ומתאכזבים מהילדים שלנו.  מעת לעת אנו מוצאים את עצמנו משתמשים במילים של הורינו ולעיתים אנו מזהים את ילדותינו שלנו, בתוך התנהלותם של הילדים שלנו.

הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(4 דירוגים)

במהלך החיים שלנו, פינטזנו על אופיים של  ילדנו, בחרנו להיות הורים טובים ומותאמים, וביקשנו להעניק ולתרום מעצמנו. לעיתים רצינו לתת למשפחה שלנו את מה שלא היה לנו ובפעמים אחרות ניסינו לשחזר עבור ילדינו את חוויות הילדות הקסומות שאותן זכרנו. והינה, שוב ושוב אנו מופתעים לגלות שהילדים שלנו הופכים להיות בני אדם אוטונומיים, המתקיימים בפני עצמם - אנו לומדים שהם אינם מתנהגים בדיוק כפי שחינכנו אותם ואינם מרגישים כפי שרצינו ופינטזנו.

לעיתים, אנו לא מזהים בעצמנו את ההורים שדמיינו שנהיה, ואנו מגלים שאנו רחוקים מלהיות הורים מושלמים. פעמים רבות, אנו מוצאים את עצמנו מתפרצים, כועסים, נעלבים ומתאכזבים מהילדים שלנו. לעיתים, אנו יוצאים משליטה ובפעמים אחרות אנו מצטערים על התנהגותינו. מעת לעת אנו מוצאים את עצמנו משתמשים במילים של הורינו ולעיתים אנו מזהים את ילדותינו שלנו, בתוך התנהלותם של הילדים שלנו.

דיאלוג הורי, נוגע במציאת דרך משותפת למשמעות, הוא נוגע למפגש שבין הילד להורה. הוא מתיחס ליכולת לשוחח ולתקשר ובו בזמן להיות מודע לנפרדות ולשוני שבין ההורה לבין הילד. הדיאלוג נוגע  בצורך להכיר בנו כבני אדם: כסובייקטים בעלי חסרונות, תורפות, תחושות ורגשות. הוא נוגע גם בצורך להכיר בילדינו כיישויות בפני עצמם, עם רגישיות וחוזקות שאינם בהכרח זהים לאלו שלנו. כהורים, עלינו להכיר בילדינו שלנו כצומחים, כמתפתחים וכמשתנים בכל רגע ורגע, אך גם כבעלי טמפרמנט שאינו תמיד הולם את בחירותינו שלנו.

מהו דיאלוג בין הורים לילדים?

דיאלוג הורי, נוגע ליכולת שלנו לתקשר מתוך נפרדות ולדעת לכעוס ולאהוב ממקום בטוח. בדיאלוג ההורי אנו משוחחים מתוך הכרה באנושיות שלנו כהורים ומתוך אמונה באוטונומיה של הילדים.

דרגו מאמר זה
(4 דירוגים)

קראו עוד בנושא...