התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מאמרים שיכולים לעניין אותךהאפילפסיה וילדים - חווית אבדן השליטה

לא הרבה מכירים מקרוב אנשים עם מחלת האפילפסיה, אך מדובר על כ-50 מליון ברחבי העולם, ורובם לוקים בה עד גיל 20.
מאיה אקרמן, בת 17, תלמידה לקולנוע, יצרה סרטון להעלאת המודעות למחלה. 
הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(1 דירוג)
לא הרבה מכירים מקרוב אנשים עם מחלת האפילפסיה, אך מדובר על כ-50 מליון ברחבי העולם, ורובם לוקים בה עד גיל 20.
מאיה אקרמן, בת 17, תלמידה לקולנוע, יצרה סרטון להעלאת המודעות למחלה. לא יצא לנו לדבר עם מאיה, אך הסרטון נגע לנו, והמחיש לנו עד כמה קשה לחיות עם מחלה מסוג זה, שהתקפיה יכולים "לתפוס" את החולה בה בכל עת.

תחושת אבדן השליטה אצל ילדים, החולים בה בוודאי משפיעה רבות על הביטחון העצמי שלהם וההתמודדות עם חוסר הידיעה דורשת משאבים רגשיים רבים. וכמובן, היא מצריכה מהם לסמוך על הסובבים אותם שיהיו שם בשבילם באותם רגעים מפחידים של נפילה, וחוסר שליטה. 

ספרים מרכזים ופעילויות בנושא האפילפסיה וילדים

ריכזנו מספר ספרים מרכזים ופעילויות בעבור המתעניינים להעמיק בנושא האפילפסיה. 

ספרים
 
mrs apilepsia"גברת אפילפסיה",  העוסק בשאלה איך מסבירים לילדים ומבוגרים כאחד שמחלת האפילפסיה אינה שונה מכל מחלה אחרת, ושהמתמודדים איתה ראויים ליחס הוגן כמו כל האחרים. עלילת הספר נפתחת כאשר המורה רונית מגלה שחבריו לכיתה של שי החולה באפילפסיה מסרבים לשתפו במשחקים ונמנעים מקרבתו.
כדי לעודד את שי ולהעמיד את חבריו לכיתה על טעותם, בוחרת המורה בדרכה המקורית לספר להם סיפור מיוחד. סיפורה לוקח את התלמידים והקוראים לביקור בארץ "לאמרגישטוב", שתושביה אינם אלא מחלות. ברגישות הגובלת בין המציאות לדמיון, היא מתארת את קשיי הקליטה של גברת אפילפסיה ואיך שקיבלו אותה שם חבריה וחברותיה, המחלות, בטרם תהו על קנקנה.

מטרת הספר היא להפיג פחדים ודעות קדומות בכל הקשור במחלת האפילפסיה ולהזים סיפורים ואמונות טפלות שנקשרו בה. הספר יצא לאור בחסות המרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה", ומלווה בציוריה המרהיבים של אינה קצב. כל ההכנסות ממכירתו מוקדשות להמשך פעילות המרכז לחינוך לאפילפסיה בסורוקה ("גברת אפילפסיה" מאת שי דננברג, הוצאת אוריון).

אפילפסיה
אפילפסיה- דר' יצחק שילר- בהוצאת פרולוג


הספר מיועד לחולים ולבני משפחתם. הספר מספק לקורא ידע על המחלה ועל מה שקשור לטיפול בה ומסייע לתכנון נכון של אורח החיים של החולה. בספר ארבעה חלקים: רקע מדעי, ביטויים קליניים, טיפול ושאלות מעשיות
supeman ap
סופרמן-תרגום מאנגלית- בהוצאת אי"ל

קומיקס שמסביר לילדים קטנים מה צריך לעשות במקרה של התקף ומפיג כמה מהחששות שייתכן שיהיו להם


מרכזי פעילות והסברה

היום הסגול -
אחת לשנה ב-26 במרץ מתקיים היום הסגול, היום הבינלאומי להגברת המודעות למחלת האפילפסיה. 

מרכז חינוך לאפילפסיה , בית החולים "סורוקה" בבאר שבע - פועל מאז שנת 2004, ונוסד על ידי גלית גרינברג, אם לילדה עם אפילפסיה. שמסגרת הפעילות הם מערך ההסברה מקיים מפגשים בבית הספר ומסגרות חינוכיות.  כמו כן, המרכז מקיים הרצאות וימי עיון, והכי חשוב- קשר עם מאות משפחות שמתמודדות עם האפילפסיה, בשיתוף פעולה עם אי"ל- האגודה הישראלית לטיפול במחלה. 

דרגו מאמר זה
(1 דירוג)

קראו עוד בנושא...