התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

קרן יטיב
מנחת הורים ומשפחה

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

שלמה אריאל
מומחה-מדריך בפסיכולוגיה קלינית ובטיפול משפחתי וזוגי, בילדים במשחק

מומחים מובילים - טיפול זוגי

ויוי שמואלי
מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת לפי גישת האימאגו

מאמרים שיכולים לעניין אותךאמפטיה והורים

מה היא אמפטיה הורית? פוסט קצר הממחיש את התחושות המלוות אותה... 

הורים ברשת
דרגו מאמר זה
(1 דירוג)

אנו מתבוננים בילד, מתענגים על החיוך שלו, כואבים את הבכי שלו, מתרגשים מהזיק שנדלק בעיניו ותוהים בדבר פליאתו. לרוב, רגשותיו של הילד שלנו נהירות לנו, חודרות לתוך גופנו ומשפיעות על עולמנו הפנימי. אמפטיה, היא חלק בלתי נפרד מההורות שלנו, היא נמצאת שם כל העת, גם כאשר אנו מרוצים מהילד ושמחים על מעשיו וגם כאשר אנו כועסים ומתוסכלים ממנו.

לעיתים האמפטיה נתפסת עבורנו כטבעית, אנו מרגישים את רגשותיו של הילד ללא מאמץ, מנחשים את מחשבותיו ומבינים מעבר למילים היוצאות מפיו. אולם, בפעמים אחרות, אנו מתקשים לחוש בעולמו הפנימי של הילד, אנו עמוסים בטרדות היום יום, כלואים בתוך רגשותינו הסוערים ומלאים במחשבות משל עצמנו. אז, קשה לנו להימצא בנעליו של הילד, לראות את שהוא רואה ולשהות בתוך נקודת מבטו.

בפעמים אחרות, אנו מזדהים עם ילדנו יתר על המידה, אנו חיים את רגשותיו, כועסים את כעסו ושמחים את חיוכו. זאת, עד כדיי חוסר יכולותנו שלנו לחיות את חיינו, להכיר ברגשותינו שלנו ולהבין את מקומו של הילד כשונה מזה שלנו. אמפטיה כוללת בתוכה את היכולת לראות את עולמו הפנימי של הילד, אך היא גם דורשת נפרדות. אמפטיה דורשת את היכולת להסתכל על הילד שלנו מתוך עולמנו שלנו, מהמקום שלנו כמבוגרים וכאחראים.

דרגו מאמר זה
(1 דירוג)

קראו עוד בנושא...

 • מספיק להקשיב לאחרים - הקשיבו לעצמכם
  דנית ציפיתה להרבה דברים שיקרו ברגע שתלד ולמרות שחשבה שהיא יודעת הכל, עדיין לא יכלה לצפות מה יקרה ואיך באמת תרגיש ובכמה מידע היא תוצף. וברגע האמת, היא גילתה שגם אמא לוויתן יש הרבה מה ללמד אותנו כהורים. הבלוג של דנית אתר בהורים ברשת. 
  עוד
 • סיפורי הורים וילדים בצבעים
  כהורים אנחנו נתקלים במהלך היום ברגעים משעשים, מצחיקים, מתסכלים ומאתגרים. ליאת נוקד וינדר, מביאה לנו נקודת מבט ייחודית ומעניינת למערכת היחסים שבין הורים וילדים, ומאיירת רגעים אלו בכישרון אדיר בסדרת הקומיקס שלה "הנוקדים" בהורים ברשת.
  עוד
 • הורים ברשת נעים להכיר
 • ילד שני במשפחה

  בעוד רגע קט יהפוך ילדכם הראשון שעד לפני לא מזמן היה התינוקי, הקטנטן, המתוקי – לאח בכור, גדול יכול ומסוגל. מה הצעדים הנכונים לבדרך להסתגלות נכונה? 

  עוד
 • הרגלי שינה ותינוקות

  נושא השינה תופס חלק בלתי נפרד בחיים של רובנו. כאשר אנו הופכים להיות הורים, אף אחד אינו מכין אותנו לכל הכרוך בכך. מצד אחד אנחנו מגלים את משמעותה של אהבה אמיתית וטהורה שאינה תלויה בדבר. אנו מתמלאים באושר לנוכח החיוך הראשון של ילדינו וחשים גאווה עם הצעד הראשון שלו. מצד שני, חווית ההורות מעמתת אותנו עם לא מעט קשיים, התלבטויות וחרדות הקשורות בהרגלי השינה התינוק שלנו.

  עוד