התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

נעם ישראלי
פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

נעם ישראלי
פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך

מומחים מובילים - טיפול זוגי

מה כדאי לקנות?

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

    3

  • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

    girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךהילד מאושר - האם זה תלוי בנו?

מדוע ההורים של היום מאמינים שאושרם של ילדהם תלוי בהם? וכיצד כמות המידע שההורים צריכים להתמודד עמה מעלה על רמת החרדה של ההורים. כתבה של נועם ישראלי, פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך.
נעם ישראלי, פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך
דרגו מאמר זה
(4 דירוגים)
הילד מאושר - האם זה תלוי בנו? Big Stock Photo
קראתי עדכון מהורים ברשת עם מאמרים יפים בנושאי ומעניינים של אושר, ביטחון עצמי וילדים. משום מה, תוך קריאה נזכרתי בהרצאה של ג'ניפר סניור ב-TED (צפו בהרצאה המלאה בתחתית העמוד),על כך שאושר של הילדים אינו מטרה של הורים וכי מצב הידע ששוטף את ההורים מעלה את רמת החרדה במקום להורידה. נזכרתי בכך שתסכול, כעס ושעמום הינם מפתח ליצירתיות ולתחושה של התפתחות העצמי בצורה שעוזרת להתמודד על העולם. לא פחות מאהבה, חיוביות, חוגים ואירועים חברתיים.

הרבה הורים פונים אליי לטפל בילדים שלהם ואני נאלץ לסרב לרובם מפני שהפנייה לטיפול אינה בגלל דפוס קשה ופתולוגי במשפחה או בילד, אלא בגלל חרדה הורית שהם אינם עושים את הדבר הנכון עבור הילדים שלהם. הם טוענים שיש צורך בטיפול כאשר ישנם דברים הנראים לי כפסיכולוג כטבעיים, כמו פחד, חרדה ממוות, חוסר רצון להיות חברתי בהכרח, כעס, תסכול ושעמום. אני חושב כמו סניור, שכהורים הרצון ליצור מעין ילד מושלם שכזה כמעט בלתי אפשרית מפני שתמיד את ההורות מלווה תחושה שתמיד נטעה לאורך הדרך ונקלקל משהו ביצור המושלם שניתן לנו. תחושה זו יחד עם עומס המידע שהורים מוצפים בו מרגע ההתעברות של התינוק מכשילה את ההורים היום. הורים כיום נמצאים תחת לחצים כבדים של עלויות מחייה ומעסיקים תובעניים וחסרי לב ועל כך מתווספות תחושות קשות של אשמה על היותם הורים לא טובים דיים.

אתם הורים טובים

אני חושב שהורים צריכים להסתכל לא על מה שנכון, או שנראה כדבר הנכון שהרי רוב ההמלצות מבוססות תיאוריה ולא מחקר. אלא על מה שהם נותנים לילדים במסגרת האפשרויות שלהם כמשפחה. הורים עושים, לטעמי, עבודה טובה יותר מהוריהם ואם יתרכזו במה שיעזור לילדים להתמודד עם העולם – עבודה קשה, חריצות, הגינות והוגנות ואהבה עם תחושת קבלה ושייכות העבודה הטובה של ההורים תקבל מימדים אותנטיים ואמיתיים יותר וכמו שסניור מסיימת אני מצטרף שהדבר ייטב להורים הרבה יותר ואז לילדים.

ובאשר לאושר, אושר זו מילה ומטרה גדולה מדי עבור כל אחד עבור עצמו אז ודאי שלהיות אחראי לזה של מישהו אחר. התנאים המאפשרים הם החשובים בעיני ואני סבור שלרוב בילדים כיום יש אותם לא פחות אם לא יותר מהוריהם.  

 
דרגו מאמר זה
(4 דירוגים)

מידע נוסף

  • authorId: 1022