התקשרו להורים ברשת Logo

מומחים מובילים - הדרכת הורים

נעם ישראלי
פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך

מומחים מובילים - טיפול פסיכולוגי

נעם ישראלי
פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך

מומחים מובילים - טיפול זוגי

מה כדאי לקנות?

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - דבי הדבורה

  3

 • בובה סנסורית לתינוקות ופעוטות - טובי הכבשה

  girlsheep

מאמרים שיכולים לעניין אותךהילד מאושר - האם זה תלוי בנו?

מדוע ההורים של היום מאמינים שאושרם של ילדהם תלוי בהם? וכיצד כמות המידע שההורים צריכים להתמודד עמה מעלה על רמת החרדה של ההורים. כתבה של נועם ישראלי, פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך.
נעם ישראלי, פסיכולוג ומטפל משפחתי מוסמך
דרגו מאמר זה
(5 דירוגים)
הילד מאושר - האם זה תלוי בנו? Big Stock Photo
קראתי עדכון מהורים ברשת עם מאמרים יפים בנושאי ומעניינים של אושר, ביטחון עצמי וילדים. משום מה, תוך קריאה נזכרתי בהרצאה של ג'ניפר סניור ב-TED (צפו בהרצאה המלאה בתחתית העמוד),על כך שאושר של הילדים אינו מטרה של הורים וכי מצב הידע ששוטף את ההורים מעלה את רמת החרדה במקום להורידה. נזכרתי בכך שתסכול, כעס ושעמום הינם מפתח ליצירתיות ולתחושה של התפתחות העצמי בצורה שעוזרת להתמודד על העולם. לא פחות מאהבה, חיוביות, חוגים ואירועים חברתיים.

הרבה הורים פונים אליי לטפל בילדים שלהם ואני נאלץ לסרב לרובם מפני שהפנייה לטיפול אינה בגלל דפוס קשה ופתולוגי במשפחה או בילד, אלא בגלל חרדה הורית שהם אינם עושים את הדבר הנכון עבור הילדים שלהם. הם טוענים שיש צורך בטיפול כאשר ישנם דברים הנראים לי כפסיכולוג כטבעיים, כמו פחד, חרדה ממוות, חוסר רצון להיות חברתי בהכרח, כעס, תסכול ושעמום. אני חושב כמו סניור, שכהורים הרצון ליצור מעין ילד מושלם שכזה כמעט בלתי אפשרית מפני שתמיד את ההורות מלווה תחושה שתמיד נטעה לאורך הדרך ונקלקל משהו ביצור המושלם שניתן לנו. תחושה זו יחד עם עומס המידע שהורים מוצפים בו מרגע ההתעברות של התינוק מכשילה את ההורים היום. הורים כיום נמצאים תחת לחצים כבדים של עלויות מחייה ומעסיקים תובעניים וחסרי לב ועל כך מתווספות תחושות קשות של אשמה על היותם הורים לא טובים דיים.

אתם הורים טובים

אני חושב שהורים צריכים להסתכל לא על מה שנכון, או שנראה כדבר הנכון שהרי רוב ההמלצות מבוססות תיאוריה ולא מחקר. אלא על מה שהם נותנים לילדים במסגרת האפשרויות שלהם כמשפחה. הורים עושים, לטעמי, עבודה טובה יותר מהוריהם ואם יתרכזו במה שיעזור לילדים להתמודד עם העולם – עבודה קשה, חריצות, הגינות והוגנות ואהבה עם תחושת קבלה ושייכות העבודה הטובה של ההורים תקבל מימדים אותנטיים ואמיתיים יותר וכמו שסניור מסיימת אני מצטרף שהדבר ייטב להורים הרבה יותר ואז לילדים.

ובאשר לאושר, אושר זו מילה ומטרה גדולה מדי עבור כל אחד עבור עצמו אז ודאי שלהיות אחראי לזה של מישהו אחר. התנאים המאפשרים הם החשובים בעיני ואני סבור שלרוב בילדים כיום יש אותם לא פחות אם לא יותר מהוריהם.  

 
דרגו מאמר זה
(5 דירוגים)

מידע נוסף

 • authorId: 1022

קראו עוד בנושא...

 • 8 שאלות שכדאי לכם לשאול את היועץ או המטפל לפני שמתחילים

  בעידן שבו הורים מחפשים מענה מהיר לבעיות של ילדיהם, על מצע פורה מתפתח שוק של ייעוץ הורי שנותן מענה בשבלי התפתחותי, החל מהלידה ואפילו משלב ואפילו טרום לידה. כך קורה, שהשוק כיום בשירותי הדרכה בנושאי, הנקה, שינה, ליווי התפתחותי, וטיפול רגשי לילד והדרכת הורים. השאלה היא מה כדאי להורים לשאול לדעת על אותם יועצים ומדריכים לפני שהם מפקידים בידיהם את אחד הנושאים המשמעותי ביותר בחייהם? 

  עוד
 • לריב כדי להתפתח? כיצד לבנות מערכת יחסים בריאה בין אחים
  אין כמעט דבר שגורם לנו לתחושת סיפוק גדולה יותר מלראות את ילדינו חולקים, משתפים, צוחקים ונהנים יחד עם אחיהם. יחסים בין הילדים בבית משפיעים ישירות עלינו כהורים, כשהם חיוביים אנחנו מאושרים וחווים זאת כהישג הכי גדול שלנו, ומאידך, כשהם רבים ומקנאים זה עלול לעורר בנו תחושת כישלון ואכזבה ותסכול רב. כיצד נוכל לסייע להם לבנות מערכת יחסים בריאה? מאמר של רוית גולן, מטפלת רגשית בעזרת בעלי-חיים ומדריכת הורים.
  עוד
 • גיבוש זהות אצל בני נוער בגיל ההתבגרות
  גיל ההתבגרות זו תקופה בעלת השפעה חזקה על חיינו כבוגרים. היא כוללת שינויים גופניים, נפשיים ורגשיים. כיצד זהות של בני נוער מתגבשת בגיל ההתבגרות ומה הם השלבים המאפיינים את התגבשות הזהות בגיל ההתבגרות? מאמר של פלג דור חיים, פסיכולוג ילדים ונוער. 
  עוד
 • הורים ברשת - מי אנחנו


  הורים ברשת - מה הסיפור שלנו?

  אנחנו כאן כדי לספק מידע להורים בכל הקשור לחיי משפחה, להורות ולילדים בכללותם ולאפשר להורים לשוחח עם אלו שיכולים לעזור להם בהתמודדות חוויות ההוריות...

  להמשך קריאה עוד
 • קטעי וידאו עמוד בית תינוקות